Saç Ektirdim! Peki Neden? Karar, Uygulama, İlk Sonuçlar ile Deneyimim - Vlog

Ben bile videodaki delme işlemlerini izlerken bir garip oldum. Siz kafanızda küçük küçük delme işlemleri oluşturulduğunu bilirken hiç gerilmediniz mi?
Ses ile izleme tekniği var, garip gelebilir ama hem ses, hem de dokunuş ile o delim işlemleri yapılırken zihnimde nereye, nasıl bir desende, şekilde işlem yapıldığını izledim ve takip ettim. Aslında inceledim denebilir, sonra ham videolardan işlemi incelediğimde doğru canlandırdığımı da teyit ettim.

Acı yok ancak kafayı o "kırt, kırt" sesi çıkartan delme işlemine takmamalısınız, psikolojik olarak rahatsız olabilir bazıları. Ameliyatlarda da acı hissetmezsiniz ama kesim işlemi olurken vücudunuzun sarsıldığını, kimi yerde dokunun direndiğini anlarsınız. Yine bu bazı insanlar için korkutucu ya da rahatsız edici olabilir.

Burada ya bilinçsiz, umarsız ve dikkatsiz olacaksınız ya da duyarlı, dikkatli iseniz zihinsel olarak bu durumu nötrleştirecek ve rahatsız olmadan gözlemleyeceksiniz. Ben hep bir bilgi açlığım olduğu için ikinci şıkkı seçtim, insan kendi bedeninden çok şey öğrenebiliyor.

Ali abi başarılı bir operasyon geçirmene çok sevindim her ne kadar ekim sonrası ufak kazalar yaşanmış olsa da :) Benim de güçsüzleşme evresinde, dökülme daha da hız kazanacak gibi önümüzdeki yıllarda. Ailemdeki tüm bireylerde 7'den 24'e net bir saç dökülmesi problemi var.
Ne babam ne amcalarım (Üvey olanlar dahil) hiçbirinde saç yok ve bu 2-3 kuşak yukarıdan geliyor sanırım :)

Ben de ilerleyen yıllarda saç ekimi gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Emek verip bu kadar detaylı bir rehber hazırlamışsınız. Çok yararlı oldu gerçekten, teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede eski saçlarınıza kavuşursunuz.

Çok teşekkürler, kafayı evde bir kapıya tıklattım yani hafifçe çarpmayı başardım valla. Saç dökülmesi genellikle genetik ve hormonel, bir de Türkiye'de yaşam stresli ve bu stresin atılabileceği sağlıklı alanların sayısı çok az. Stres genetik faktörleri tetikliyor diyebiliriz. Çok gamsız olmak gerek bu tetiklenme olmasın diye, o da zor.

Ha ilk dökülmeye başladığı zaman o açılmayı görmek insanı rahatsız ediyor. Anladığım kadarıyla da diyet/yaşam tarzı değişikliği hariç azaltmanın bir yolu yok. Özel şampuanlar ya da bakımlar olan saçları kalınlaştırıp besliyor, dökülmeyi azaltıyor ama giden folikül, yani tekrar çıkmayan yerde bir daha çıkmıyor ne yazık ki. Bu dökülme sende az olup durabilir, ilerleyebilir hiç belli olmaz. Dilerim gerek kalmaz, ama olursa da çok kafayı takacak bir mesele değil.

Abim ve ben aynı şekilde saç dökülmesi yaşadık, o mesela kazıtmaktan memnun, çok da rahat. Benim saç ektirmem tamamen lüks, şart olmayan keyfi bir işlem oldu ve bu sayede bir deneyim edinmiş ve paylaşmış oldum. Düzgün bir yerde, doğru araştırıp yapıldığında fiziksel, zihinsel, zaman ve para maliyeti olarak değer diyorum. Ne yazık ki herkesin teni aynı değil, 100 yaptıranın 100'ü de memnun değil ama bu tür sağlık, estetik işlerinde durum böyle yani.

Dilerim izleyenler kendilerini en azından daha iyi hazırlayabilirler, daha rahat bir süreç geçirirler ve sonuçlar diledikleri gibi olur.

Berberim ağır hastaydı ve traş olamıyordum, sonunda iyileşti ve güzel bir traş olabildim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Traştan sonra ilk video bu oldu.

Berberim ağır hastaydı ve traş olamıyordum, sonunda iyileşti ve güzel bir traş olabildim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Traştan sonra ilk video bu oldu.
Güzel duruyor, hayırlı olsun.

Arkadaşlar bende saç ektirmeyi düşünüyorum ama aklımda bir kaç soru var. Saç ektirdikten sonra deniz veya havuza girebilir miyiz? Giremiyorsak ise kaç ay geçmesi lazım üzerinden? Bilgisi olan var mı? Sanırsam çoğu insan kışın yaptırıyor yazın pek yaptıran yok gibi.

Geri
Yukarı