Saç kaşıntısı

Cem Sonışıl

Hectopat
Saçımda yaklaşık 3 aydır kaşıntı var, kaşıntı derecesine ortalama diyebilirim. Tabii ki kaşımıyorum ama bir türlü geçiremedim. Bit vs olmadığından eminim, bir ay önce geçer gibi oldu derken tekrar başladı. Özellikle uykudan uyandıktan 15 dakika sonra vs. başlıyor. Her türlü şeyi denedim. Karbonat maskesinden tutun asprin maskesine yok aloe vera vs denemediğim şey kalmadı. Hastaneye virüs olaylarından dolayı gitmek istemiyorum. Normalde dökülme yoktu ama son bir haftadır bu seferde tarağımda en azından 15-20 tel buluyorum. Normal elime attığımda saç gelmiyor ama tarağa da bu kadar gelmiyordu normalde. Bilmiyorum saçımı ilk defa omzuma kadar uzattım belki uzunluğundan dolayı fark edilmeye başlamışımdır veya kaşıntı ile bir ilgisi vardır. Daha önce yaşayan oldu mu? Önerebileceğiniz herhangi bir şey, maske, şampuan vs ne olursa var mı? Teşekkür ediyorum şimdiden.

3 ay içerisinde değişiklik yaşadınız mı? Alerjik olabilir belki. Mesela kedi falan mı beslemeye başladınız, önceden yapmayıp da şimdi yaptığınız şeyler var mı?

3 Ay içerisinde değişiklik yaşadınız mı? Alerjik olabilir belki. Mesela kedi falan mı beslemeye başladınız, önceden yapmayıp da şimdi yaptığınız şeyler var mı?

Etrafımda herhangi bir tüylü hayvan yaşamıyor, en azından yaklaşık 6 ay içerisinde de çok az dışarı çıktım sayılır.

Emin değilim ama egzema olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende benzerini yaşıyorum. Doktora gittiğimde sedef ve egzama dedi. İkisininde ilacını sürüyorum saçıma. Özellikle kış aylarında çok fena kaşınıyor. Saç derim çok kuruyorumuş. O yüzden saçımı haftada 3 kereden fazla yıkamamamı söyledi. Belki yardımı dokunur sana söylediklerimin. Ayrıca seboreik dermatit'i de bir araştır.

Benim başıma da benzeri geldi çok kaşınıyordu ve kronik oldu sanırım geçmiyor, kışın özellikle. Vazelin veya zeytin yağı sürüyorum tamamen geçiriyor. Hiç yokmuş gibi. Temizliğe de çok dikkat etmek gerek.

Sizi üzmek istemem, ama buradan kesin bir şey bulamayabilirsiniz.

Biliyorum en azından belki birileri de benimle aynı durumu yaşamıştır diye şansımı denemek istedim. Dışarısı bir rahatlasa koşa koşa hastaneye gideceğim zaten.

Benim başıma da benzeri geldi çok kaşınıyordu ve kronik oldu sanırım geçmiyor, kışın özellikle. Vazelin veya zeytin yağı sürüyorum tamamen geçiriyor. Hiç yokmuş gibi. Temizliğe de çok dikkat etmek gerek.

Vazelini ne kadar sürüyorsunuz hocam? Nasıl sürüyorsunuz ve kaç dakika bekletiyorsunuz? Bu arada saçımı kız arkadaşıma ve anneme baktırdım ve kendi saçlarından bile temiz olduğunu söylediler. Özellikle saç konusunda bayağı dikkatliyimdir, doğru şeyleri kullanmaya ve iyi bakmaya çalışırım ama işte hep başıma gelmemesi gereken kötü şeyler geliyor. Bu kaşıntı da onlardan biri sanırım.

Vazelini ne kadar sürüyorsunuz hocam? Nasıl sürüyorsunuz ve kaç dakika bekletiyorsunuz?
Bir tatlı kaşığı kadar kullanıyorum. Normal parmağıma alıp saç diplerine iyice sürüyorum, sürerken zaten sıvı gibi bir hale geliyor. Ne kadar bekletirsek o kadar iyi sanırım (benim için, çünkü benim saçımın durumu baya kötü, delicesine kaşınıyor, saçım çok kuru o yüzden sürekli vazelin gibi kokusuz bir nemlendirici kullanıyorum, vazelinle saçım gayet temiz ve rahat). Ben bekletebildiğim kadar bekletiyorum kokusu vs yok rahatsız etmiyor. Baya besleyici vazelin. Yüzüme de sürüyorum elimde kalanı, yüzümde baya canlı hale geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı