Saç nasıl uzatılmalı?

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Sac nasıl uzatilmali arkadaşlar? İlk defa sac uzatma fikrine kapildigim icin bir tecrubem yok. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bunun abcsi yok ki. Nasıl hoşuna gideceğini düşünüyorsan. Ben üstleri uzatıyorum sadece. Yanları aldırıyorum. Saldığımda küt bir şekilde yanlarda sallanan saçlarım oluyor, topladığımdaysa daha hoş bir görüntü olmuş oluyor. Yaklaşık 2 yıldırda uzatıyorum. Yakın zamanda omuzlarıma kadar gelen saçımı tekrar çenemin biraz üstüne gelecek şekilde kısaltmıştım. Şimdi çene hizamda.

Sac nasıl uzatilmali arkadaşlar? İlk defa sac uzatma fikrine kapildigim icin bir tecrubem yok. :D
Ben bu konuda çok tecrübeliyim 🤣 Çünkü kadınım, bu konular tam benlik.
Beslenmene dikkat et, bol su iç. Kullandığın şampuan, saç kremi önemli. Sıcak su ile duş alma. Saçını ısıdan uzak tut. Saç kurutma makinesi uzaktan tut ve sıcaklığı düşük olsun. Isı koruyucu sprey veyahut da krem kullanabilirsin. Duşta saçını tarama, kuruduğu zaman tararsın. Çok sık tarama saç yağlanır. Saçını fazla elleme. Sürekli saçını yıkama. Hatta saçını boyama. Saçını sıkı toplama.

Şimdi saçım uzadığında arkadan ense kısmından kuyruk gibi saç uzuyor ondan nefret ediyorum uzadıkça kapanır mı orası onu hiç bilmiyorum bir deneyip görmek lazım. :D

Şampuan değişikliğine gitmeniz gerekebilir. Örneğin ben saçım kısayken clear kullanıyordum belli bir uzunluğa geldiğinde saçım sertleşmeye başladı bu yüzden head and shoulders a geçtim size de öneririm.

Şimdi saçım uzadığında arkadan ense kısmından kuyruk gibi saç uzuyor ondan nefret ediyorum uzadıkça kapanır mı orası onu hiç bilmiyorum bir deneyip görmek lazım. :D

Hocam uzatın bayağı bir 3 4 ay sonra yanları alın üstü almayın sonra akışına bırakın gayet güzel olur tabii saç yapısına göre değişir.

Geri
Yukarı