Saç pudrası zararlı mı?

• Konuyu başlatan flytx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 60B
Doğal olmayan her şey bana göre zararlıdır. Sonuçta kimyasal ögeler içeriyor olabilir. Kullanımı abartma, saç temizliğine dikkat et, zararı minimuma indir.

Kimyasal olduğu için evet zararlı. Hatta çok fön çekmek bile zararlı. Ama ben de maalesef her gün wax kullanıyorum. Diğer türlü çok kötü oluyor saçım. Tek yapabiliceğimiz şey az sürmek ve wax pudra gibi şeyler varken uyumamak.

Arkadaşlar, saç pudrasını 2 günde 1 döküyorum. Bu zararlı mıdır gelecekte falan dökülür mü?😺

Saç pudrası saç tellerini aşarak saç derisine iniyor. Saç derisine indiği içinde saç derisi yeterli havayı alamıyor. Bunun sonucunda saç dökülmesi ve kepek gibi problemler doğabiliyor.
Her kimyasal zararlıdır diye bir şey yok. Saça gerekli ve yeterli bakım yapıldığı sürece her türlü kozmetik ürün kullanılabilir fakat bu tarz saç derisine etki eden ürünlerin kullanılmasından yana değilim.
Profesyonel markaların merdiven altında üretmediği wax, saç köpüğü ve keratinli saç spreyleri var. Bunlardan herhangi birini saç tipine göre kullanabilirsin. Senin için birkaç tane link bırakırım incelersin.
Ayrıca iki günde bir kafama uyguluyorum demişsin, akşamları uyumadan önce ne sürersen sür mutlaka kafandan şekillendirici maddeyi çıkar. Saç ve cilt sağlığı içinde mutlaka haftada minimum 3 defa maden suyu içmeyi ihmal etme. Her gün bir tane için diyorlar ama bütçene bağlı haftada 3 defa içmen yeterli olur.
Keratinli saç spreyi.
Wax 1, wax 2.

Bende saç pudrasını yeni kullanmaya başladım saçlarım aşırı ince telli ve çok kullanışlı bir ürün eskiden fön sprey vs. kullanıyordum onların hepsi döküyordu saçımı fakat pudra hiç dökmedi şu ana kadar tabi saçını yıkaman şart.

Bende saç pudrasını yeni kullanmaya başladım saçlarım aşırı ince telli ve çok kullanışlı bir ürün eskiden fön sprey vs. kullanıyordum onların hepsi döküyordu saçımı fakat pudra hiç dökmedi şu ana kadar tabi saçını yıkaman şart.
Saç spreyi vb. ürünler saç yüzeyinde kalır.
Pudra saç diplerine indiği için dökülmeyi artırır. Bu sebepten ötürü kullanmanı önermem.

Saç spreyi vb. ürünler saç yüzeyinde kalır.
Pudra saç diplerine indiği için dökülmeyi artırır. Bu sebepten ötürü kullanmanı önermem.

Bu sabah yaşadım maalesef saçımı yıkamadan yatmışım. Ben direkt saçıma döküyordum ve dediğiniz gibi köklere iniyordu. Kullanımında elinize döküp ovuşturun öyle elinizle şekil verin diyor öyle kullanıldığında diplere ineceğini düşünmüyorum sonuçta elde kayboluyor zaten. Bunun hakkında bir fikriniz var mı? Çünkü saçlarım aşırı ince kullanmasam olmuyor. Sprey jöle vs taş gibi yapıyor kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı