Saç şekillendirme tavsiyeleriniz

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Orta-kısa uzunlukta hafif dalgalı bir saç yapısına sahibim. Duştan çıkınca hep sıcak fön ile sağa veya sola yatırıyorum (fönü çok kullanmadan) ve 5-6 saat öyle duruyor saçım. 22 yaşımdayım ve şuana kadar saç şeklim hep sağa-sola tarama şeklinde. Tabi 2. ve 3. gün saç sönük kalıyor. Açıkçası "market ürünü" denilen zararlı wax gibi ürünleri kullanmak da istemiyorum. 3-4 sene önce Morfose sprey kullanırdım mahalle berberimin önerisiyle. Zaten şampuan da değil 1.5 senedir sabun kullanıyorum. Anlayacağınız olabilidiğince doğal ürün kullanmaya çalışıyorum.
Araştırdığım kadarıyla Otacı'nın Bitkisel saç şekillendiricisi iyiymiş. Kullanan var mı acaba? Veya daha farklı bir ürün/yöntem varsa bildiğiniz yazarsanız çok memnum olurum. :) Bu arada şu tahta saplı olan yuvarlak saç fırçasını kullanıyordum. Saçı elektriklendiriyor ve kopma yaratıyor. Onu da bıraktım. Sanırım başka bir tarak arayışına gireceğim.

Merak ediyordum benden başka sabun ile saçını yıkayan var mı diye. Yalnız olmadığıma sevindim açıkçası. Saçımı şekillendirmek için limon ve plastik tarak kullanıyorum sadece. Sevmediğim tarafı limonun kokması ve yıkanmazsa saçı yapış yapış yapması.

Merhabalar. Orta-kısa uzunlukta hafif dalgalı bir saç yapısına sahibim. Duştan çıkınca hep sıcak fön ile sağa veya sola yatırıyorum (fönü çok kullanmadan) ve 5-6 saat öyle duruyor saçım. 22 yaşımdayım ve şuana kadar saç şeklim hep sağa-sola tarama şeklinde. Tabi 2. ve 3. gün saç sönük kalıyor. Açıkçası "market ürünü" denilen zararlı wax gibi ürünleri kullanmak da istemiyorum. 3-4 sene önce Morfose sprey kullanırdım mahalle berberimin önerisiyle. Zaten şampuan da değil 1.5 senedir sabun kullanıyorum. Anlayacağınız olabilidiğince doğal ürün kullanmaya çalışıyorum.
Araştırdığım kadarıyla Otacı'nın Bitkisel saç şekillendiricisi iyiymiş. Kullanan var mı acaba? Veya daha farklı bir ürün/yöntem varsa bildiğiniz yazarsanız çok memnum olurum. :) Bu arada şu tahta saplı olan yuvarlak saç fırçasını kullanıyordum. Saçı elektriklendiriyor ve kopma yaratıyor. Onu da bıraktım. Sanırım başka bir tarak arayışına gireceğim.
Aslında wax veya sprey kullanabilirsin, düzenli kullanımda bir sorun olacağını sanmıyorum sonuçta bir kaç saatini geçireceksin daha sonra eve geldiğinde yıkarsın problem olmaz bende sprey kullanıyorum eve geldiğimde yıkıyorum saçımı.

Aslında wax veya sprey kullanabilirsin, düzenli kullanımda bir sorun olacağını sanmıyorum sonuçta bir kaç saatini geçireceksin daha sonra eve geldiğinde yıkarsın problem olmaz bende sprey kullanıyorum eve geldiğimde yıkıyorum saçımı.
Hangi marka kullanıyorsunuz?

Merak ediyordum benden başka sabun ile saçını yıkayan var mı diye. Yalnız olmadığıma sevindim açıkçası. Saçımı şekillendirmek için limon ve plastik tarak kullanıyorum sadece. Sevmediğim tarafı limonun kokması ve yıkanmazsa saçı yapış yapış yapması.
Limonu çok duydum. Cidden işe yarıyor mu, deneyeceğim. :)

Saçımı şekillendirmek için limon ve plastik tarak kullanıyorum sadece.
Aklıma bu geldi bi an 🤣
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada ben de sabunla yıkıyorum. Çok şampuan denedim hepsi saçımı döküyordu ben de sabuna geçtim mutluyum :)

Duştan çıkınca hep sıcak fön ile sağa veya sola yatırıyorum (fönü çok kullanmadan) ve 5-6 saat öyle duruyor saçım.
Saç kurutma/fön makinesinin yüksek ısısı saça zarar verir. Hem bu zararı önlemek için hem de saça pre-styling yani vereceğiniz şekile hazırlamak için By Vilain Sidekick Spreyi öneririm. Aşağıda detaylıca açıkladım.

Zaten şampuan da değil 1.5 senedir sabun kullanıyorum. Anlayacağınız olabilidiğince doğal ürün kullanmaya çalışıyorum.
Sabun kullanmanızı önermem. Yüzünüzü bile sabunla yıkamamanızı öneririm. pH dereceleri cilt ile uyum sağlamıyor. Ornanik kullanacağım derken cildinizin dengesini bozabilirsiniz. Market şampuanı almak istemiyorsanız Kerastase'in şampuanları iyidir.

Veya daha farklı bir ürün/yöntem varsa bildiğiniz yazarsanız çok memnum olurum. :)

Small-Gifts-Ideas-For-Men-hair-wax.jpg

Organik istiyorsanız Hanz de Fuko ürünleri var. İçlerinde en iyisi Claymation. Bulabilirseniz öneririm. Yurtdışından temin etmeniz lazım. Açıkçası daha çok gelişmiş ülkelerde bulunuyor. Oralarda da fiyatları pahalı. Bulamazsanız By Vilain Gold Digger tercih edebilirsiniz. O da Türkiye pazarına yeni girdi. Sadece 1 sitede satılıyor. Reklam olmasın diye eklemiyorum. Yazınca çıkıyor zaten. Kalite konusunda birbirlerinin rakibi bunlar. Şunu belirteyim. David Beckham'da olsanız alabileceğiniz en kalite ürünler bunlardır. Haliyle fiyatları da pahalıdır.

Ürünler bunlar:
by-vilain.jpg

Fön öncesi nemli saçıma sidekick spyreyi sıkıyorum. Ondan sonra fön çekiyorum. Gold Digger ile şekili tamamladıktan sonra düzeltmem gereken bir yer kalmışsa elime 1-2 fıs daha sidekick sıkıyorum ve elimle saçın yanlarını kısa kısımlarını ufaktan düzeltiyorum. Gold Digger, mat, sert ve güçlü tutuş sağlayan bir wax. Gazlı spreyle sonlandırma yapmaya gerek bile kalmıyor.

Ben çok istedim saç şekillendirmeyi de saçım çok dalgalı olduğu için sapıtıyor. Üstler 3 yanlar 5 numara takılıyorum artık ben pes ettim. Umarım sen bi çözüm bulursun.

Ben çok istedim saç şekillendirmeyi de saçım çok dalgalı olduğu için sapıtıyor. Üstler 3 yanlar 5 numara takılıyorum artık ben pes ettim. Umarım sen bi çözüm bulursun.
Uzun saç başa bela. En ufak bir rüzgarda dağılıyor. En rahatı kısa. :D

Bitkisel kendi yaptığınız karışımlar başınıza büyük işler açabilir. Bu noktada market ürünleri yerine profesyonel şekillendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Osis, Alterna, Aveda ve Davines gibi markalar sizin ihtiyacınızı giderecektir. İlla ki doğal ürünler olsun diyorsanız Aveda sizin için en ideal marka olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı