Saç tarama

Cem Sonışıl

Hectopat
Yaklaşık 1 yıldır saçımı uzatıyorum ve saçlarım neredeyse omuzlarıma değmek üzere, şöyle bir sorum var. Ben normalde banyodan çıktıktan sonra havlu ile saçlarımın ıslaklığını biraz alıp daha sonra henüz ıslakken tarayıp kendi kendine kurumasına bırakırım ama bazı yerlerde saçı ıslakken taramanın çok sakıncalı olduğu yazıyor, o yüzden size sormak istedim. İlla aramızda uzun saçlı kişiler vardır diye düşünüyorum. Bir de saçınızı nasıl tarıyorsunuz onu merak ediyorum. Ben ıslakken saçımı geriye doğru tarayıp, daha sonra saç çizgisi belirleyip ikiye ayırıyorum ama bunun da ayrıca yanlış olduğunu duydum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçım çok uzun değildi ama kulaklarımın aşağısına geliyordu. Bugün saçımı kısalttım. Nedenine gelecek olursak vaktinde saçımı kuruduktan hemen sonra tarardım ve bu işlem saçımın uçlarını kırarak zarar veriyormuş. Senin tarama şeklinin aynısını yapıyordum. Araştırmalarıma göre çok yanlış bir hareket. Saç kuruduktan sonra hafif nemli iken taranması gerek. Geriye doğru taramayı hiç bir zaman önermem. Saçımı çok döktü zamanında.

Saçım çok uzun değildi ama kulaklarımın aşağısına geliyordu. Bugün saçımı kısalttım. Nedenine gelecek olursak vaktinde saçımı kuruduktan hemen sonra tarardım ve bu işlem saçımın uçlarını kırarak zarar veriyormuş. Senin tarama şeklinin aynısını yapıyordum. Araştırmalarıma göre çok yanlış bir hareket. Saç kuruduktan sonra hafif nemli iken taranması gerek. Geriye doğru taramayı hiç bir zaman önermem. Saçımı çok döktü zamanında.
Teşekkürler hocam ama uzun saçı göz önüne alarak geriye doğru taramaktan başka yapabileceğim bir şey var mı ?

Geri
Yukarı