Saç ve Yüz Bakımı Hakkında Tavsiyeler

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Öncelikle herkese merhaba. Bugüne kadar saçımı fazla uzatmadım ki uzatmaya çalışsam bile dalgalı oluyordu. Ayrıca saçlarım sertti. Şu an saçım biraz uzun ve eskisi gibi dalgalı ve sert değil. Asıl sormak istediğim şunlar:

• Nasıl bir şampuan ve saç kremi tercih etmeliyim?
  • Argan yağı gibi yardımcı ürünler almalı miyim?
  • Yüz bakımı için ne önerirsiniz?
  • Saçın kabarık olmaması için ne yapılmalı?
  • Ne sıklıkla banyo yapılmalı?

Aklımdaki sorular bunlar. Spora da başlayacağım ve umarım daha sağlıklı olacağım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2 günde bir duş ara ara sadece saç yıkayabilirsin. Yıkamadan önce saçlarını tararsan kabarmaz. Su için ılık-soğuk arası iyidir.

Saçın için maske tavsiye ederim. Ben zeytinyağı, yumurta, bal karışımını kullanıyorum.

Cildin içinse aleo vera tavsiye ederim.

2 günde bir duş ara ara sadece saç yıkayabilirsin. Yıkamadan önce saçlarını tararsan kabarmaz. Su için ılık-soğuk arası iyidir.

Saçın için maske tavsiye ederim. Ben zeytinyağı, yumurta, bal karışımını kullanıyorum.

Peki şampuan seçimi için öneriniz var mı?

Bu söyleyeceklerimi haftada 1 kere yapmanı öneririm. Bunu nedeni, ağzının kenarı kuruluktan yara olur yoksa.

İlk önce, kafana havlu alıp buharlı suyu yüzüne tutuyosun bi 10-15 dakika boyunca. Bunu yapınca, gözeneklerin açılıyor. Ardından, ermiş bir avokadoyu tüm yüzüne sür. Gözaltları da dahil. Sonra yüz temizleme köpüğü ile yıka, ardından nemlendir.
Ekstra olarak, yüzüne yumurta maskesi yapabilirsin. Bu, botoks etkisi yapıyor neredeyse kırışıklıkları TAMAMEN engelliyor.
Nemlendirici ve yüz temizleme köpüğü önerisi olarak; Kiehl's veya Sedoxx. Şahsen, Sedoxx'u öneririm. Tabii, herkesin cildi farklı. Onun haricinde günde 2.5 Litre su tüketmeye çalış.
Şampuan olarak, keratinli şampuanları tavsiye ederim. Ve evet, argan yağı işe yarıyor.

O yumurta bal maskesinin kokusu çıkmıyo be oğlum..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı