Saç Yasağı

Evet canım, o saçlar ile okula gelemezsin. Okul denilen kurum eğitim-öğretim kurumudur.
Bir disiplin ve düzen olmalıdır. Her isteyen her istediğini yapamamalıdır.

Saç, sakal tıraşını yapar gelirsin okula. Resimdeki arkadaşın saçı uzun değil, onun için ayrı bir kelime türetmek lazım.
Öyle gelinir mi hiç okula.

Biz laik değil miyiz ? Cevaplarımı kaale almayacaksan sadece Recep abi'ye de sorabilirsin.
Son sözüm de şudur : Okul denilen yerde bir disiplin, düzen olmalıdır. Sen o kadar saç bırakırsan ben de o kadar sakal bırakırım.
Kimin öğrenci, kimin hacı olduğu anlaşılmaz.

Erkek adam istediğini uzatır :D İster saç ister sakal. Ama bunu okul dönemi yapmamalı. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
Uzun saç izni çıkmış olabilir, hiçbir okulda uygulandığını sanmıyorum. Eski sistem devam ediyor.

Saç serbest olsaydı kim ne şekilde gelir gerçekten merak ediyorum saç konusunda okulların kimileri çok ciddi kurallar koyuyor herkesin istediği gibi disiplinsiz bir ortam olursa, kural da yoksa orada bir kaos başlayacak demektir.

Şu saç uzatma olayı biraz karışık. İzin verilse bir dert verilmese bir dert. Bazıları oluyor mesela saçının uzun hali kısa halinden daha bakımlı ve düzgün duruyor. Bakınca keşke kestirmeseydi diyorsun. Ama bazıları da oluyor (yukarıdaki resimlerdeki gibi) izin verilecek gibi değil. Açıkçası düzenli ve bakımlı saçsa bence uzatmasında bir sorun yok ama herkes öyle düşünmüyor işte.

Saç serbest olsaydı kim ne şekilde gelir gerçekten merak ediyorum saç konusunda okulların kimileri çok ciddi kurallar koyuyor herkesin istediği gibi disiplinsiz bir ortam olursa, kural da yoksa orada bir kaos başlayacak demektir.
Herkesin istediği şeyler değil yav. Sadece saç uzatma yasağı bana saçma geliyor. Onun dışında sakal bıyık felan eğer kirli ve kötü görünüm oluşturuyorsa kestirilmeli bence. Onun dışında bakın serbest olsa saçlar elbet bi zaman saçmalıklar ortaya çıkacak ama millet bi süre sonra kendisine bakmayı öğrenecek ve o saçmalıklar bitecek. İnanın böyle olur.

Herkes serbest saçla sınıfta bir otursa ortaya çok değişik girintili çıkıntılı şekiller ortaya çıkar :)
Hocam eğer bağlıyabilceğim bi şekile gelseydi at kuyruğu yapardım. Dağınık olmaz yani. Fakat kıvırcık ve dalgalı saça sahip olan kişilerde saçlar çok dikkat çekebiliyor.

- - - Güncellendi - - -

Bir konuda da siyaset yapmayın. En sonunda küfür edeceğim.
Konunun yolu siyasete illaki çevirilceğinden ben o yolu önceden kapadım :mad:.

Arkadaşlar saç uzatmanın disiplinle alakası ne ? Ben acayip şekillerle geleceğiz demiyorumki, temiz ve bakımlı olucak diyorum. Onun dışında her zamanki disiplin kuralları elbette olucak. Okulda özgür olmamız gerekirken Hocanın yanında küfür etme, camı çerçeveyi indirme, duvarlara yazı yazma vs vs demiyorum. Öyle tabi olmaz.

- - - Güncellendi - - -

Umarım istediğinize kavuşursunuz bizim zamanımızda kılık kıyafet bile serbest değildi şimdi yine onlarda biraz esneme var.
İNŞALLAH olur. Ortak fikir sağlandığı sürece herşey olur. Gün gelicek insanlar dışardan basit alet yardımı olmaksızın kendi iradesiyle uçabilcek. Buna bile inanan bir insanım. Herşey olabilir ilerde süper güçlere sahip olunabilceğini bile düşünüyorum.

Geri
Yukarı