Saç Yasağı

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Okullardaki saç yasağının amacı nedir ? Güzelim 15-20 cm olan saçlarımı kestirmek zorundayım.

Saçın dağınık olmayacak, mesela bizim okulda birisi vardı kıvırcıktı saçı ölümüne uzatıyordu saçını ama arka tarafı kestiriyordu. Saçı dağınık olacak kadar uzadığı zaman kısaltıyordu. Serbest kıyafet olunca da aynı şekilde. Arkadaşın fotoğrafı.
944528_604175296268271_884880230_n.jpg

Bu saçlarla gidilse gidilse diskoya gidilir bu saçla öğrenci okumaz.
Nasıl okumaz ya ? Konuya yenilikçi Recep abimi bekliyorum :D Recep abi çek şunların kulağını bi yaaaa.

Edit: Sinirden laiklik yazmışım yenilikçi yazıcağıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin bu saçla geldiğini düşünsene yada herkesin serbest bir saç şekliyle geldiğini ne tipler gelir düşünmek bile eğitimi sonlandırır. :)
Öncelikle çoğu arkadaşım sözde müslüman ve yobaz olduğu için kel kel geliyorlar. Neymiş:
-Erkek adam saç uzatmaz
-Eeee Peygamber efendimizin saçı omuzlarındaydı.
-.....

Sanmıyorum 1300 kişilik okulda en fazla 50 erkek böyle gelicektir. Kafası yobaz sözde müslüman çok arkadaş var benim.

Öncelikle çoğu arkadaşım sözde müslüman ve yobaz olduğu için kel kel geliyorlar. Neymiş:
-Erkek adam saç uzatmaz
-Eeee Peygamber efendimizin saçı omuzlarındaydı.
-.....

Sanmıyorum 1300 kişilik okulda en fazla 50 erkek böyle gelicektir. Kafası yobaz sözde müslüman çok arkadaş var benim.
Erkek adam saç uzatmaz kelimesi banada cok yobazca ve saçma geliyor bende saç uzattım insanlar tip tip bakıp gülüyorlar ama kafaya takmıyorsun tabiki ama bu saçla okula gitmek böyle bir duruma müsade edeceklerini sanmıyorum. Yapılamayacak şey değil ama okul yönetimi izin vermez.

Okul ile kurbanlık mezbaha arasında bir fark olmalı :D Okula kısa saçla gidilir, sakalsız gidilir. Bu böyledir yani.
Okulda mutlu, özgür, atılgan olmamız gerektiğini düşünüyorum. Daha okula girerken bile ''hoca beni okula alır mı yolda çevirirler mi ?'' diye özgüvensiz bir şekilde giriyoruz. Sonra asosyal özgüveni kırık çocuklar yetişiyor diye yırtınıyorlar. Okul özgürlük, eğitim, eğlence yuvasıdır. Sonra okul neden sevilmiyor demeyin. Disiplinin olması gerektiği yer askerliktir. Askerlikte ergenlikten kalma duyguları bir güzel kırpıyorlar. Saçımı sevdiğim ve gitmesini istemediğim için araştırdım. ''Hep Atatürk işte yobaz kafalı adam'' demesin cemaattekiler diye koyuyorum, saç yasağı 1982'de Adalet Partisi'nin iktidarda olduğu zamanda konulmuş. CHP değil zaten şimdiki CHP' ile Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkası'nın arasında çok dağlar kadar fark var. CHP=Atatürk kuramıyla hareket etmeyin artık. Gelelim yasağın konulma nedenine tek nedeni o dönemde yaşanan tıbbi ve temizlik ürünleri yönünden sorunlar yaşanıldığından bite karşı en etkili yöntem saçı kısa tutmak olmuş. Şimdi ne sorun var ? Ben saçımı hergün yıkayan ve şükür olsun saç bakım ürünü alabilcek kadar geliri olan bi ailedeyim. Hergün ciddi bi şekilde saçımı yıkarım. Gitmeden önce saçımı tararım ama saçım acayip bir şekilde kıvırcık. Tıpkı Dave Mustaine gibi kafamın üst tarafının, arka tarafı dalgalı diğer taraflar kıvırcık bir şekilde. Saçıma şekil vermekte zorlanıyorum. Bari bilgisi olan nasıl şekil verebilceğimi veya nasıl kestirmem gerektiğini söyleyebilir mi ?

- - - Güncellendi - - -

Erkek adam saç uzatmaz kelimesi banada cok yobazca ve saçma geliyor bende saç uzattım insanlar tip tip bakıp gülüyorlar ama kafaya takmıyorsun tabiki ama bu saçla okula gitmek böyle bir duruma müsade edeceklerini sanmıyorum. Yapılamayacak şey değil ama okul yönetimi izin vermez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karar tam anlamıyla yürürlülüğe girmediğinden saçlar tam anlamıyla serbest sayılmaz, müdürlerin izinine bırakılmıştır. Bizim müdürcüğümüz izin vermiyor ama :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı