Saçım inanılmaz dökülüyor

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Selamlar, 18 yaşımdayım ve 2 yılda güzelim kıvırcık saçlarımın 3'te 2'sini kaybettim. Saç köklerim inanılmaz güçsüz, elimle koparınca hissetmiyorum bile. Ayrıca saç köklerim bazen acıyor. İnanılmaz derecede yıprandılar ve uzun kullanınca yıpranmış ve dengesiz çirkin bir görüntü oluşuyor, kestirirsem durum daha kötü olacak çünkü üst taraf resmen bitti. Saç ektirmeyi düşünüyorum ancak şu an param yok. Ne önerirsiniz? Nasıl gürleşir bu saçlar? Doğal sevdiğim için şampuan dışında bazen saç yağı kullanırdım sadece. Genelde kuru bir yapısı var. Yeni yıkayıp kurutsam bile aynaya geçtiğimde çirkin ötesi bir görüntü görmekten bıktım artık, aynaya her baktığımda aralardaki boşlukları, buklelerimin aralarının bile nasıl açıldığını görüyorum. Genetik kısmında ise bahtım kara, baba tarafı, anne tarafı tamamen kel.

Selamlar, 18 yaşımdayım ve 2 yılda güzelim kıvırcık saçlarımın 3'te 2'sini kaybettim. Saç köklerim inanılmaz güçsüz, elimle koparınca hissetmiyorum bile. Ayrıca saç köklerim bazen acıyor. İnanılmaz derecede yıprandılar ve uzun kullanınca yıpranmış ve dengesiz çirkin bir görüntü oluşuyor, kestirirsem durum daha kötü olacak çünkü üst taraf resmen bitti. Saç ektirmeyi düşünüyorum ancak şu an param yok. Ne önerirsiniz? Nasıl gürleşir bu saçlar? Doğal sevdiğim için şampuan dışında bazen saç yağı kullanırdım sadece. Genelde kuru bir yapısı var. Yeni yıkayıp kurutsam bile aynaya geçtiğimde çirkin ötesi bir görüntü görmekten bıktım artık, aynaya her baktığımda aralardaki boşlukları, buklelerimin aralarının bile nasıl açıldığını görüyorum. Genetik kısmında ise bahtım kara, baba tarafı, anne tarafı tamamen kel.

Gerçekçi olursak en net çözüm saç ekimi, bunun dışındaki her şeyin etkisi neredeyse sıfır.

Az önce bakmak için saçımı yıkadım, ne bu saçları severek kullanabilirim ne de ektirerek kurtarmaya param yeter. Yakın zamanda 0'a vurmayı düşünmeye başladım, yıpranmış ve çirkin görüneceğine en azından sadece çirkin görünsün. Bere önerilerinizi bekliyorum.

Yapacak bir şey yok. Olabildiğince erken kabullenmen ve ona göre hareket etmen ruh sağlığın açısından önemli. Senin geçtiğin yollardan biz de geçtik maalesef durum bu.

Ben de aynı durumdayım. Elimi saçıma her götürmeme iki tel geliyor, koptuğunu anlamıyorum bile bakıyorum elimde saç var. Yaklaşık bir aydır haftada bir kez karbonatla yıkıyorum saçımı. Bir bardak suya birkaç kaşık karbonat koyuyorum, homojen olmuyor, saça dökmeden önce karıştırıp şampuan ile nasıl yıkıyorsam öyle yıkıyorum saçımı. Az da olsa bir faydası oldu. Yıkadıktan sonra biraz kepeklenme oluyor, saç derisindeki kepekler kalkıyor çünkü. Siz de bir deneyin derim.

Hormon testi yaptır dht turevı testo sanırım dokuyordu doktorlar bılgılıyse cozerler.

Geri
Yukarı