Saçlarımı kurutmalı mıyım?

UmutCCAN

Decapat
Merhaba. Her gün duş alıyorum ve saçlarımın nemini alıp oda sıcaklığında kurumasını bekliyorum. Sizce yaptığım sağlıklı bir şey mi?
Saçlarımı kurutmalı mıyım? Kurutmaz isem ne olur? Nasıl kurulamalıyım?

Her gün yıkanması sağlık açısından iyi değil. İki günde bir şampuanlayarak yıkamanız doğru olan. Saç tipi, sağlığına göre farklılık gösteren bu iş için en klasik ve doğru olanını yazdım.

Her gün yıkanması sağlık açısından iyi değil. İki günde bir şampuanlayarak yıkamanız doğru olan. Saç tipi, sağlığına göre farklılık gösteren bu iş için en klasik ve doğru olanını yazdım.

Kıvırcık saça sahibim hocam emin olun 1 gün yıkanmayınca gerçekten çirkin oluyor o yüzden her gün duş alıyorum.

Merhaba. Her gün duş alıyorum ve saçlarımın nemini alıp oda sıcaklığında kurumasını bekliyorum. Sizce yaptığım sağlıklı bir şey mi?
Saçlarımı kurutmalı mıyım? Kurutmaz isem ne olur? Nasıl kurulamalıyım?

Bu burada sorulur mu ama yani çok saçma bir soru o sizin kararınız tanıdıklarınıza sorun.

Her gün şampuanlanırsanız, saç derinizi tüm doğal yağlarından sıyırır. Kuru ve kırılgan bir hal almaya başlar. Tavsiyem 2-3 günde bir şampuanlamanız. Döngü diyordunuz. Saçınız yağlanacak doğal. Aldırış etmemeniz gerekiyor.

Tabii ki kurutmalısınız. Benim saç kendiliğinden kuruduğu zaman kirli bir görünüm alıyor. Banyodan çıkar çıkmaz saçlarınızı havlu yardımıyla saçınızdaki fazla sudan kurtulmalısınız ancak saçlarınız hala nemli ve taranabilir olmalı. Sonrasında fen ve tarak ile 2-3 dakika boyunca şekillendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı