Saçların dökülmesinin sebebi

xDizZzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir sorunum var. Mevsimsel olduğunu sanmıyorum her zaman dökülüyor çünkü. Saçıma kaliteli şampuanlar vs. de kullanıyorum fakat dökülüyor, nasıl önleyebilirim?

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi böyle bir sorunum var. Mevsimsel olduğunu sanmıyorum her zaman dökülüyor çünkü. Saçıma kaliteli şampuanlar vs. de kullanıyorum fakat dökülüyor, nasıl önleyebilirim?

Benim takıntıdan ve mutsuzluktan onun dışında farklı sebepleri olabilir doktora gitmeniz mantıklı olur.

Hiç inanmazdım ama ruh hali çok etkiliyormuş. Geçmişte kötü bir olay yaşamıştım ve beni çok kötü etkilemişti. Bir gün berberde sakallarımı kestirirken sakalımda saçkıran olduğunu gördüm. Doktora gittiğimde bana direkt sorduğu şey ''Canını neye sıktın bu kadar?'' oldu. Şaşırdım ve gerçeği söylemedim geçiştirdim. Bana bu tarz dökülmelerin en büyük nedeninin üzüntü olduğunu söyledi. Sonrasında iki adet losyon yazdı gönderdi. Kullandıktan sonra düzelmişti. Diyeceğim o ki kafana taktığın şeyler varsa umursamamaya çalış artık.

Önlemen zor. Saç ekim merkezine giderek doktorlar mezoterapi yapması gerek. Kendim golf bölgelerine saç ekim yapmış biri olarak. Saçıma jöle sürdüm döküldü. Sürmedim yine döküldü. Biraz pahalıdır. Sana eczaneden procopil içeren şampuan alıp kullanmanı tavsiye ederim.
Yine de doktor acilen görmesini şiddetle tavsiye ederim.

Ben bu sorunu şampuanı bırakarak çözdüm Ömer dede bıttım sabunu gerçekten ilaç gibi geldi.

Geri
Yukarı