Saçma sapan aile soruları

Ailenin sana bu soruları "sadece kendi egosunu ve kendi köle robotunu tatmin etmek için" sorduğunu mu düşünüyorsun?
Yazık. Gerçekten çok yazık.
Gümbür gümbür geliyor gençlik.
Sonumuz hayrolsun.
Abicim ben kendi ailemden duydum, ben odamdayken konuşuyorlardı. Yok "A bak bizimki bunu kazandı sizinki anca bunu mu kazandı" dedirtirsem babam beni okutmayacakmış. Bu bu bildiğin at koşturmak, ego tatmin etmek. Okumayı bile gurur olarak algılıyor bizim aile yapımız. Hangi bölümden değil, hangi "mühendislik" bölümünden mezun olduğumuza bakıyorlar resmen.

Okul algısı hocam. Ailelere göre meslek lisesi ve normal Anadolu liselerine gidiyorsa çocuk akılsız, beceriksiz; Fen lisesi veya özel okula gidiyor ise zeki, becerikli olarak görülüyor maalesef. Acaba nerelerinden uyduruyorlar böyle şeyleri. Böyle bir şey yok. Allah'a şükür ailem böyle değil. Bana her türlü destek oluyorlar sağolsunlar.

Gerçekten sıkıcı bir durum olan "sınavdan kaç aldın" "hangi liseyi kazandın" gibi saçma sapan sadece kendi egosunu ve kendi köle robotunu tatmin etmek için sorulan sorulardan nasıl kaçabilirim?
Bence ego tatmini falan değilde konuşacak tek konu bu olduğu için soruyolardır senle başka ne konuşabilirlerki ? Yaş farkı çok var.

Gerçekten sıkıcı bir durum olan "sınavdan kaç aldın" "hangi liseyi kazandın" gibi saçma sapan sadece kendi egosunu ve kendi köle robotunu tatmin etmek için sorulan sorulardan nasıl kaçabilirim?
"Sanane kardeşim benim hayatım" de. Trol değil ama demeden önce 2 kere düşün.

... Fen lisesi veya özel okula gidiyor ise zeki, becerikli olarak görülüyor maalesef.
Vallahi hocam söylemek istemezdim ama ben 3.80 yüzdelik civarı ile 5'lerde kapatan bir Fen lisesine gittim. Abim 2 yıl önce maksimum 1.5 civarı(şu an bilmiyorum ama o civarlardadır yine) ile kapatan bir liseyi bitirmişti, lafı ediliyor yani. Bu laflardan kaçmanın sonu yok gibi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı