Saçma şeylerden korktuğunuz oluyor mu?

Olması gereken o, ucuz fiyatlı bir nişan yapılır herkes takısını takar, adam yeni evlenmiş zaten, yok eve beyaz eşya al, yok onu al, yok badana yaptır, yok kredi çek, o kadar para harcamış birde insanlar eğlensin diye en az 6000 TL para harcayacak.
Bence de, düğün saçma fakat ikna etmek gerekiyor. Yüzlerce yıllık töreyi, adeti bozmak zordur. Leş isteyen akbaba gibi binerler tepene akrabaların. Yoksa düğün ben de yapmam.

Güzel fikir fakat akrabaların dırdırına düşecektir.
Akrabalardan önce kendi ailemin dırdırı var dostum.

Olması gereken o, ucuz fiyatlı bir nişan yapılır herkes takısını takar, adam yeni evlenmiş zaten, yok eve beyaz eşya al, yok onu al, yok badana yaptır, yok kredi çek, o kadar para harcamış birde insanlar eğlensin diye en az 6000 TL para harcayacak.
Bu dediğini kabul edecek bir kadın maalesef yok. Olur da ileride bir kadını korkularımı anlatacak kadar çok sever, "ben düğünden korkuyorum" dersem "siz erkekler hep aynısınız" ve "ne bu ıssız adam tripleri" tepkisini alırım.
Zaten ülkece psikiyatrik rahatsızlıklara büyük bir önyargımız var. Bunu anlatsam ne olur hayal bile edemiyorum.

Geri
Yukarı