Saçta kepek oluşması

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Arkadaşlar son 2- 3 aydır kafamda aşırı kepek var.

Babamın kafasında sedef hastalığı vardı, yaralar vs. oluyordu. Benden habersiz şekilde tarağımı kullanmış bir zaman, ben de bilmeden o tarakla saçımı taradım. Sanırım bu yüzden benim de kafamda kepek oluştu, fazlasıyla kaşıntı ve kepek var ve bu çok rahatsız edici.

Clear men mentollü şampuan kullanıyorum fakat kepek sorunu için farklı bir şampuana geçeceğim.

Dipnot: İşe servisle gidip geliyorum, haliyle kafam koltuğa değiyor, genelde kafamın arka tarafı kaşınıyor. Buradan da olma ihtimalini göz ardı etmeyeyim.

Önerileriniz nedir?

Müsait olduğunuz bir vakit cildiyeye gitmeniz iyi olur. Bende saçlı deri şikayetinden gitmiştim. Sedef ve egzama var denildi. İlaç verdiler. Ama ben pek kullanmadım. Çünkü duştan 2 3 saat önce sürmen gerekiyor. Gelemedim o zahmete. Birde o ilacı sürdüğümde kafam efsane kaşınıyodu. Ben de birkaç kez denedikten sonra bıraktım. Doktor saçını Dalin'le yıka demişti, faydasını görmedim. Sonra başka bir tane sabun buldum ondan memnumum, kaşıntılarımı epey azalttı. Sabunun adını söylemiyorum bende işe yarayan sizde yaramaz diye. Doktora giderseniz daha iyi olur.

Öncelikle sedef hastalığı bulaşıcı değildir. Fakat kalıtsal olarak sende de ortaya çıkmış olabilir. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Böyle durumlarda en iyi çözüm doktor tavsiyesidir.

Geri
Yukarı