Sadece 480GB SSD alınmalı mı?

400 TL. Aşmamam gerekiyor.
500'e çıkabilseniz, Cruical MX500 önerirdim ancak 400₺ bandında, benim de güveneceğim marka Gigabyte olurdu sanırım çünkü hakkında olumsuz bir şey duymadım şimdiye kadar. Yine de, Gigabyte SSD'ler hakkında olumsuz bir bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır.

500'e çıkabilseniz, Cruical MX500 önerirdim ancak 400₺ bandında, benim de güveneceğim marka Gigabyte olurdu sanırım çünkü hakkında olumsuz bir şey duymadım şimdiye kadar. Yine de, Gigabyte SSD'ler hakkında olumsuz bir bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır.
Yukarda oynadığım oyunları belirtmiştim. Sizce bu oyunlarla SSD ömrü ne kadar olur?

Kendini bilmen lazım, eğer ben sürekli yazmasilme işlemi yapan biriyim sürekli GB'lar ile oynuyorum diyorsan SSD daha pahalı olduğundan bozulduğunda cebin daha çok yanacaktır. Normal HDD'ler silme işlemi yaptığı yere tekrar yazabilirken SSD sildiği bölüme tekrar yazamıyor diye biliyorum. SSD aşırı dolunca performansı düşüyor, ısınınca performansı düşüyor yani bu etkileri değerlendir ona göre karar ver.
Mesela ben, 250GB ssd almayı kendime uygun gördüm. Mevcut 1 TB HDD'min 700gb'ı boş, sürekli yazma silme işlemi yapmıyorum, yoğun bir dosya trafiğim yok bu sebeple düşük kapasite bana yeterli olacak. 250 Gb aldığımdada 1 TB ssd'im yerinde kalacak, müziktir odur budur yani hamallık işini HDD'ye yaptıracağım ki SSD'nin hem ömrü uzun olsun hem performansı iyi olsun. Şimdi sende kendini değerlendir ve ona göre adımat.

Yukarıda oynadığım oyunları belirtmiştim. Sizce bu oyunlarla SSD ömrü ne kadar olur?
Kimse buna net bir tarih biçemez ancak, Adata, James Donkey gibi kronik sorunları olan bir SSD'ye denk gelmezseniz; SSD'niz bozulmaya yüz tuttuğunda, siz onu çoktan değiştirmeye karar vermiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı