Sadece belirli çekirdeklerin ısınması

Crucify

Hectopat
Katılım
22 Mayıs 2017
Mesajlar
12
Merhaba,

Monster Abra A5 v13.1 kullanıcısıyım. Isınma sorunu sebebiyle geçen hafta tanıdığım bir bilgisayarcıda toz temizleme ve macun yenileme işlemi yaptırdım. Monster'a göndermememin sebebi Online derslerimin olması. Başlıkta belirttiğim gibi sadece çekirdek 1 ve çekirdek 3 %40 gibi düşük bir yükte anlık 95-96 derecelere çıkıyor, diğer çekirdekler ise 70-80 arasında kalıyor. ThrottleStop ile -120 değerinde undervolt yapmayı denedim fakat yine sorunu çözemedim. Bilgisayarımı temizleyen arkadaşım çekirdeklerde bir sorun olduğunu ve Monster'a göndermem gerektiğini söyledi fakat bu Online eğitim döneminde en az 1 hafta bilgisayarsız kalmam mümkün değil. Sizce sorun kesinlikle çekirdeklerde mi yoksa temizlenirken veya macunlanırken yanlış bir şey mi yapıldı veya yazılımsal bir sorun olabilir mi?
Daha ayrıntılı olması açısından Hwinfo64 isimli programdan bir ekran alıntısı daha atıyorum fakat düzenleme yapamadığım için mesaj olarak atıyorum.
Edit: Throttlestop programı ile daha önceden stabil olarak kullandığım değerler ile ufak bir bench yaptım ve çekirdekler arasında 20 derece fark oluştu. Bench sırasındaki hwinfo ekran görüntülerini de ekliyorum.
 

Dosya Ekleri

 • Screenshot_1.png
  Screenshot_1.png
  24,6 KB · Görüntüleme: 15
 • Adsız.png
  Adsız.png
  247,4 KB · Görüntüleme: 2
 • Adsız.png
  Adsız.png
  223,4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı