Sadece ben mi canlı derslerden anlamıyorum?

Bugün annemle bir tartışmamız oldu. Dersler, okul, sınavlar, hakkında. Biz önceden sınavları olmuştuk. Bundan dolayı şimdilik 2. sınavları bekliyorum (tabii olursa). Önceden yaptığımız sınavlarda da canlı derslerden bir şey anlamadığım için sadece kendi çalışmamla bir şeyler yapmayı başardım. İlk sınavların ortalaması 82 idi. Her dönem takdir almama rağmen bu sefer ortalama düşük olunca bana da bir hayli kızdı. Ama ne yapayım hiçbir şekilde canlı derslerden bir şey anlamıyordum. Daha sonra şu 1-2 gündür sınavlar 8 Mart da olacak diye bir bildirge yayınlandı. Bende önceden olduğum için kendimi biraz rahat hissediyordum. Daha sonra rehberlik dersinde hocamız. 1.dönem olmayan sınavlar olunacak tarzında şeyler söyledi ve 2. dönem sınavları da nisanın 1. haftasında yapılacağını söyledi (herhangi bir sıkıntı çıkmazsa). Tabi bende o zamana kadar okullar açılır mı diye kendi kendime düşündüm.

Bugün derse girerken annem de bunu söyledi. Nisanın 1. haftası sınavlar başlıyor sen hala bilgisayar başındasın, canlı derslere girdiğin yok tarzında bir takım söylemlerde bulundu. Bende eninde sonunda canlı derslerden hiçbir şey anlamıyorum dedim. Artık bunalmıştım zaten hocalarda pek de istekli değil. Derse giriyoruz, hoca slayt, video açıyor, videodaki yazıyı bize okuyor hop ders bitti. Benim bundan herhangi bir şekilde bilgi öğrenmem çok zor oluyor. Bu aralarda kendimi isteksiz ve moralsiz hissettiğim için kendi günümü dizi, film, kitap, oyunlar ile geçiriyorum. Artık annemde bu durumdan sıkılmış olacak ki her zaman beni diğer öğrenciler ve arkadaşlarımla kıyaslıyor, karşılaştırıyor (ve benim en sevmediğim şey birinin beni başkası ile karşılaştırmasıdır.) İşte onlar nasıl yapıyor sen nasıl yapamıyorsun tarzında. Bende patlayıp söyledim en sonunda "sadece ben mi canlı derslerden anlamıyorum? " dedim. Onun cevabı ise "eee millet nasıl anlıyor, senin ders isteğin bitmiş, her şeyi salmışsın, bütün meziyetin evde boş boş oturmak. " dedi. Bende bu konuşmalar ve tartışmalardan sonra bu yazıyı yazıyorum. Biliyorum annem benim iyi yerlere gelmemi istiyor fakat bence hem kendini hem de beni kırıyor. Büyük ihtimalde bu böyle sürüp gidecek. Ne istek var, ne bir ders çalışma bilgisi. Artık bilmiyorum bu gidişatı da ne yapacağımı bilmiyorum. Biraz fikir verirseniz çok makbule geçer :))))

Yüzyüzenin hiçbir zaman yerini tutmaz uzaktan eğitim.

9. sınıftayım.

Vallahi biz önceden olduk ama ne kadar iyi oldu orası tartışılır.

Annene ortaokul ile lise arasında çok fark olduğunu söyle. Benim opbs 92 civarı. 9.sınıf notum 70 ucu ucuna teşekkür. 82 çok iyi. Şu an 97 ama daha sınav olmadık. Ama 85 altına düşmem büyük ihtimal.

Bende anlamıyorum dersleri netten dinliyorum. Diğer türlü bir şey öğrenilmiyor.

Ya abi nasıl anlamıyorsunuz ya.
Ben lise 3'üm yemin ediyorum ki adamlar öyle güzel üslup kullanmışlar ki anlamamak mümkün değil. (EBA)

Bu iş öğrenmeyi isteme meselesidir. Öğrenmek istemezseniz öğrenemezsiniz zaten.
Kusura bakmayın ama siz anca "mala anlatır gibi" anlatıldığında anlıyorsunuz maalesef. Onu da en iyi okulda yapıyorlar.

Bir an önce bu durumdan kurtulmaya çalışın yoksa durumunuz oldukça vahim ve içler acısı.

Ekstradan, canlı derslerde keza var olan bilgiyi sesli olarak aktarmadır. Zoom'un soru sorma avantajı dışında bir kabiliyeti yok.

Anlaşılmayan konuları sormadan bile araştırarak öğrenebilirsiniz.
Ben anlamadığım bir çok konuyu öğretmenime danışmadan araştırarak çözdüm.

😢😢😢😢 sorry
Ya abi nasıl anlamıyorsunuz ya.
Ben lise 3'üm yemin ediyorum ki adamlar öyle güzel üslup kullanmışlar ki anlamamak mümkün değil. (EBA)

Bu iş öğrenmeyi isteme meselesidir. Öğrenmek istemezseniz öğrenemezsiniz zaten.
Kusura bakmayın ama siz anca "mala anlatır gibi" anlatıldığında anlıyorsunuz maalesef. Onu da en iyi okulda yapıyorlar.

Bir an önce bu durumdan kurtulmaya çalışın yoksa durumunuz oldukça vahim ve içler acısı.

Ekstradan, canlı derslerde keza var olan bilgiyi sesli olarak aktarmadır. Zoom'un soru sorma avantajı dışında bir kabiliyeti yok.

Anlaşılmayan konuları sormadan bile araştırarak öğrenebilirsiniz.
Ben anlamadığım bir çok konuyu öğretmenime danışmadan araştırarak çözdüm.
Sorry😥😥😥😥

Önerim şu olur 9.sınıfta fazla kasmana gerek yok. EBA'dan anlamıyorsan gerçi bu da Online olacak ama YouTube'daki ders kanalları izle güzelce not çıkar üstüne soru çöz. Ben 11.sınıfım bu şekilde yapıyorum sadece matematik dersine giriyorum. Ben 9.sınıfta hiç çalışmadım mesela.

Çok saçma lisenin temeli 9.sınıftır.

Çok saçma lisenin temeli 9.sınıftır.

Hiç çalışmasın demedim nasıl çalışması hakkında bilgide verdim sadece bazı öğrenciler deliler gibi çalışıp kendini harap ediyor ve ileriki zamanlarda derslerden bunalıp çalışmayı bırakanlar var. Bunu kastetmiştim.

Hiç çalışmasın demedim nasıl çalışması hakkında bilgide verdim sadece bazı öğrenciler deliler gibi çalışıp kendini harap ediyor ve ileriki zamanlarda derslerden bunalıp çalışmayı bırakanlar var. Bunu kastetmiştim.
Valla benim ortalamalarım şu şekilde. Bu düşüş sadece 9. sınıfta oldu. (Devlet okulu)
resim_2021-03-04_193823.png

Yeni konular

Geri
Yukarı