Sadece biyoloji ve matematik yapabiliyorken sayısal seçilir mi?

weexcr

Hectopat
Herkese merhaba yaklaşık 5 ay sonra bölüm seçimim var. Kafam sayısala ve dile çok yatkın. Fakat sayısalda şu an sadece matematik ve biyoloji iyi. Fizik ve kimya hakkında hiçbir şey bilmiyorum desem yalan olmaz. Sadece biyoloji ve matematik yapabiliyorken sayısal seçmeli miyim? Yoksa dil mi seçeyim? Dilim cidden aşırı derecede iyi. Sınavda fizik ve kimyasız bir şey yapabilir miyim yoksa direkt ugraşmadan dilden mi gideyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız çok büyük bir tezat var. Matematik ve Biyoloji birbirine çok zıt iki derstir. Birisi tamamen soru çözme ve analitik düşünmeye bağlıyken diğeri daha çok ezbere bağlı.

Bana göre sayisalci birinin esas sorunu Biyoloji olmalıdır. Sayısal bir ders değil çünkü.

Fizik dersi de matematiğe yakın bir ders, analitik düşünmek önemli. Kimya biraz daha uzak ama yine de sayısal konular baya var.

Bence sayısal seçmelisin. Matematik yapabiliyorsan fizik de yapabilirsin. 11. sınıf kimyası zaten neredeyse full sayısal, 12. sınıf kimyası organik kimyadan oluşuyor ve birkaç basit işlem haricinde full sözel.

İstediğiniz meslek hangi alandan alıyorsa onu seçmenizi öneririm. Onun dışında çalışa çalışa o eksikliklerinizi kapatırsınız. Çok mesele değil o, yapamıyorum diye bir şey yok. Yeterince çalışmıyorsunuzdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı