ZyXEL modemde Brawl Stars ani ping artışı oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
BlueStacks'tan Brawl Stars oynarken çok fazla lag oluyor halbuki diğer bütün oyunlarda ping sorunu yok ve oyun akıyor internet açısından fakat sadece Brawl Stars'da delay oluyor. TTNET'i aradım modem çok eski 8 senelik diyor SNR Margin değerleri normal diyorlar zaten bütün ayarlar yapılı performans açısından. Teknisyene ben oyunlarda ping oluyor dedim fakat sadece Brawl Stars'ta oluyor çünkü sadece Brawl Stars dersem sorun oyundandır diyecekler ama bence oyunla da alakası yok. Diğer oyunlarda da sorun olsa değiştirirdim modemi ama sadece Brawl Stars'ta oluyor dediğim gibi. Çözüm nedir bilen var mı?

Bilgisayarımın özellikleri neredeyse seninki ile aynı, açtığın Brawl Stars Lag konularına baktım bende de aynı sorun vardı ama ben galiba çözdüm. Aygıt yöneticisini aç Görüntü bağdaştırıcılarından Ekran kartına sağ tık cihazı kaldır kaldırırken sürücü yazılmını sil işaretle. Aynısını işlemcinede yap ve PC'yi tekrar başlat tekrar Aygıt yöneticisini aç Ağ bağdaştırıcılarından Qualcomm Atheros ve Realtek PCle Family Controller'i cihazın sürücü yazılımını kaldırarak sil ve yeniden başlat. BlueStacks'e gir ne kadar CPU varsa hepsini ayır RAM'ı 4 GB yap bu kadar. Hata düzelmezse bana tekrar yazabilirsin.

Son düzenleme:
Bilgisayarımın özellikleri neredeyse seninki ile aynı, açtığın Brawl Stars lag konularına baktım bende de aynı sorun vardı ama ben galiba çözdüm. Aygıt yöneticisini aç görüntü bağdaştırıcılarından ekran kartına sağ tık cihazı kaldır kaldırırken sürücü yazılmını sil işaretle. Aynısını işlemcinede yap ve PC'yi tekrar başlat tekrar aygıt yöneticisini aç ağ bağdaştırıcılarından Qualcomm atheros ve Realtek pcle family Controller'i cihazın sürücü yazılımını kaldırarak sil ve yeniden başlat. BlueStacks'e gir ne kadar CPU varsa hepsini ayır RAM'ı 4 GB yap bu kadar. Hata düzelmezse bana tekrar yazabilirsin.

Hocam sağ olun peki görüntü bağdaştırıcılarında hem Intel hem NVIDIA var ikisine de mi yapayım aynı şeyi ve işlemcilerden hepsini mi yapayım 4 tanesinede yani?
1634386437076.png

Hocam sağ olun peki görüntü bağdaştırıcılarında hem Intel hem NVIDIA var ikisine de mi yapayım aynı şeyi ve işlemcilerden hepsini mi yapayım 4 tanesinede yani?

Görüntü bağdaştırıcılarında 2 tane olması lazım biri Intel biri NVIDIA sadece o ikisine yap ilk ekran kartını sürücü yazılımıyla birlikte sil yeniden başlat işlemciye aynı şeyi yap tekrar yeniden başlat sonra ağ bağdaştırıcılarına aynı şeyi yap (yukarıda yazıyor) ve tek tek yeniden başlat. Sorun varken Yüksek FPS'de lag oluyordu şimdi oyunu hem yüksek FPS'de hem de lagsız oynuyorum :)

Görüntü bağdaştırıcılarında 2 tane olması lazım biri Intel biri NVIDIA sadece o ikisine yap ilk ekran kartını sürücü yazılımıyla birlikte sil yeniden başlat işlemciye aynı şeyi yap tekrar yeniden başlat sonra ağ bağdaştırıcılarına aynı şeyi yap (yukarıda yazıyor) ve tek tek yeniden başlat. Sorun varken Yüksek FPS'de lag oluyordu şimdi oyunu hem yüksek FPS'de hem de lagsız oynuyorum :)
Bişey olmaz demi işlemciyi silince açılmama durumu vs.

Olmaz. Yeniden başlatınca Windows kendisi otomatik yüklüyor sürücüleri
Tamam teşekkürler şimdi yapıyorum dediklerinizi.
Görev yöneticisinde gözükmüyor şimdi ekran kartı sizde gözüküyor mu?
Birde windows update açık mı olmalı?

Yüklenmedi sürücüler sanırım windows update açık mı kalmalı?

Hiç kapatmadığım için bilmiyorum ama kapalı olsa da bir şey olmaz büyük ihtimalle.

Yüklenmedi sürücüler sanırım windows update açık mı kalmalı?
Aygıt yöneticisinden Ss atabilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı