Sadece C: Sürücüsünü Sıfırlamak

TRarthur

Hectopat
Merhaba, iyi forumlar. Bilgisayarımı hızlandırmak için format atmayı düşünüyorum fakat sadece C: sürücüsüne. Bir önceki konu D: sürücüsü ile ilgiliydi. 60GB'lık bir D: sürücüsü oluşturup, ona dosyalarımı yedeklemeyi planlıyorum. Sadece C: sürücüsüne nasıl format atılır? Windows 10 C:'ye kurulu, o yüzden Windows'un da silinmesini istemiyorum.

Merhaba, iyi forumlar. Bilgisayarımı hızlandırmak için format atmayı düşünüyorum fakat sadece C: Sürücüsüne.

Windows 10 C:'ye kurulu, o yüzden Windows'un da silinmesini istemiyorum.

Hocam bunun için Windows 10 da sıfırlama var ama normal format kadar temiz değil. Ben eskiden şu videoya bakarak yapıyordum ama normal format hem daha temiz hem daha kolay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Dediğiniz pek anlaşılmıyor ama umarım budur)

"C'yi sıfırlamak istiyorum, ama C'de olan Windows'u ve D'yi sıfırlamak istemiyorum." demek istediğiniz bu mu?
Evet tam olarak demek istediğim. Geç yazdığım için özür dilerim işim vardı.
Hocam bunun için Windows 10 da sıfırlama var ama normal format kadar temiz değil. Ben eskiden şu videoya bakarak yapıyordum ama normal format hem daha temiz hem daha kolay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Dediğiniz pek anlaşılmıyor ama umarım budur)
Sürücüyü Tümüyle Temizle dedikten sonra Windows'ta siliniyor mu? Bütün dosyalar silinsin sıkıntı yok fakat Windows'u tekrar kurmayı falan bilmediğim için o gitmesin. Yani işletim sistemi gitmesin. Dediğimi anlamamışsınız.

Evet tam olarak demek istediğim. Geç yazdığım için özür dilerim işim vardı.

Sürücüyü tümüyle temizle dedikten sonra Windows'ta siliniyor mu? Bütün dosyalar silinsin sıkıntı yok fakat Windows'u tekrar kurmayı falan bilmediğim için o gitmesin. Yani işletim sistemi gitmesin. Dediğimi anlamamışsınız.

Hocam o ekranda "sadece Windows'un olduğu bölümü sil" gibi bir şey olması gerekli. Ona basacaksınız sadece Windows'un olduğu bölümü silecek. Windows, sürücüler gibi şeyler kalacak.

Bunun yerine flash belleğe Win 10 ISO dosyasını yazdırıp kurulum ekranında Windows'un kurulu olduğu bölümü silip tekrar kurmanız daha iyi olur, daha temiz olur en azından ama böyle yaparsanız Windows'u silip tekrar kurmuş olursunuz.

Geri
Yukarı