Sadece dambıl kaldırarak kas yapılır mı?

Nicksiz ayva

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim aldığım 5 kglik dambıl var ve ben bunu günde toplam 40 civarlarında kaldırıyorum. Sadece dambıl kaldırarak kas yapılır mı yoksa ekstradan farklı hareketler mi yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, benim aldığım 5 kglik dambıl var ve ben bunu günde toplam 40 civarlarında kaldırıyorum. Sadece dambıl kaldırarak kas yapılır mı yoksa ekstradan farklı hareketler mi yapmam gerek?
Her hafta kiloyu arttırmanız lazım, ben 5 kg değil 10KG kaldırıyorum tek kolda. Hafta hafta kiloyu 5'er 5'er arttırın. Kalori ihtiyacını giderin. Yapamam diyorsanız trainer tutun.

Her hafta kiloyu arttırmanız lazım, ben 5 kg değil 10KG kaldırıyorum tek kolda. Hafta hafta kiloyu 5'er 5'er arttırın. Kalori ihtiyacını giderin. Yapamam diyorsanız trainer tutun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece çalıştığın yer, çalıştığın kadar gelişir. Bir süre sonra onun sana hafif gelmeye başladığını anladığın zaman artık gelişme çoktan durmuştur zaten. O noktaya kadar gelişmiş olursun. Dambıl'a gerek olmadan kendi vücut ağırlığınla bile çok fazla egzersiz var vücudunun her bölgesini geliştiren. Onlara da göz atmak isteyebilirsin belki.

Sadece çalıştığın yer, çalıştığın kadar gelişir. Bir süre sonra onun sana hafif gelmeye başladığını anladığın zaman artık gelişme çoktan durmuştur zaten. O noktaya kadar gelişmiş olursun. Dambıl'a gerek olmadan kendi vücut ağırlığınla bile çok fazla egzersiz var vücudunun her bölgesini geliştiren. Onlara da göz atmak isteyebilirsin belki.

Hocam bunlar nelerdir? Biraz anlatabilir misiniz?

Az gelişme ve bir miktar hacim sağlar.

Faydalı değildir.

Egzersiz programları ve spor idmanları FITT veya Cycle mantığına göre yapılır.

Set koymak ve dinlemek kasları sıkışıp bırakılıcağı zamanı bulmak önemlidir.

Çoğu insan Ege Fitness, Ağırsağlam gibi kişilerin programını yaparken ne yol kullanmıştır onu düşünmüştür elbet.

FITT şeklinde yapılır.
FITT: Force, zorluk(yabancı olanı unuttum), Time, Type.

Setler ise: 12x3 daha çok orta seviye ve kas korumak isteyenlere 15x3 veya 15x4 setleri fazla gelişim yakalamak isteyenlere 19x2 veya 19x6 (Superset set) aşırı zor ve ağır kuvvet veya superset antrenmanı içinde olur.

Örneğin 15x3 dambıl yapıp 30 saniye mola verip 15x3 veya 15x2 tane diamond şınav 30 saniye mola verip (set arası 1 tane 15 sonu 30 ve 3x sonu 30) son olarak güzel bir curl veya eagle up gibi omuz veya üst kol yaparak 12x3 veya 15x3 iyidir daha fazla kol kask ve kütle alabilirsiniz.

Antrenmandan sonra protein almakta önemlidir uzmanlar kakolu sütü önerdi 2022 için.

Elbet daha fazla sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı