Sadece FIFA ve j-RPG oyunlar için Xbox 360 kolu alınır mı?

Çakma? Orijinal Xbox kolu. Microsoft lisanslı. Neresi çakma oluyor anlayamadım. Xbox 360 Microsoft Edition olarak çıktı. Hatta F310 gibi kollar çakma oluyor PS ve Xbox kollarının yanında. Bu arada standart tip kol alacak olsam PS4'ya da PS5 kolu alırım zaten. Tipine baktım da atari kolu bu be :D.

Linkini attığın kol muhtemelen çakma. F310'u tercih ederdim.

Linkini attığın kol muhtemelen çakma. F310'u tercih ederdim.

Arkadaşlar linkini attığım ürünü almayacağım tabii ki de. Temsili olarak sitede çıkan ilk Xbox 360 kolunu attım. Bu kadarını idrak edemiyor musunuz? Netten de almayacağım zaten. Xbox kolu satan yetkili bir yerden alacağım bu olmazsa Xbox One kolu alacağım. Ürün temsili. Vurgulanan Xbox kolu...

Piyasada sıfır Xbox 360 kolu yok hocam satılanların çoğu replika.

O zaman Xbox One kolu alırım.

Hocam onu vuruşa basana kadar ve bitirene kadar orada tutacaksınız falso içinde hiçbir şey ellemeden sağ joystick yön veriyorsunuz bir süre yön vereceğiniz kısma doğru tutmalısınız.

Anladım manuel olarak yapmam lazım yani klavye gibi rahat gitmiyor. Eh el alışır zamanla diyelim.

Arkadaşlar linkini attığım ürünü almayacağım tabii ki de. Temsili olarak sitede çıkan ilk Xbox 360 kolunu attım. Bu kadarını idrak edemiyor musunuz? Netten de almayacağım zaten. Xbox kolu satan yetkili bir yerden alacağım bu olmazsa Xbox One kolu alacağım. Ürün temsili. Vurgulanan Xbox kolu...

Linkini neden atıyorsun o zaman? Xbox 360 kolu deyince ne olduğunu anlamıyor muyuz? Bir de suç bizde gibi idrak edemiyor musunuz falan diyorsun. Seni kara listeye alıyorum pek anlaşamıyoruz senle.

Linkini neden atıyorsun o zaman? Xbox 360 kolu deyince ne olduğunu anlamıyor muyuz? Bir de suç bizde gibi idrak edemiyor musunuz falan diyorsun. Seni kara listeye alıyorum pek anlaşamıyoruz senle.

Konu başlığında belirtmişim ama...bütçe belirtmemişim ya da herhangi bir şey de belirtmemişim. F310 fiyatı 10 TL civarında olsa almama ihtimalim %90'larda önerdiğiniz kol F310.evde kalabalık yapmasın diye 10 TL bile verip vermemeyi düşünürüm o dediğin kola.

Artık oyunlarda sorun çıkmasın diye pahalı kollar almak zorunda değilsin dostum. X360ce programı var, indiriyorsun, gerekli ufak ayarlamaları yapıp oyun keyfi sürüyorsun..

Artık oyunlarda sorun çıkmasın diye pahalı kollar almak zorunda değilsin dostum. X360ce programı var, indiriyorsun, gerekli ufak ayarlamaları yapıp oyun keyfi sürüyorsun.

Oyunlarda sorun çıkması değil ama mesele. Asıl mesele ms farkı. Mesela bir Xbox kolu PS koluna nazaran çok daha düşük ms oranlarına sahip çünkü Microsoft ile kusursuz bir uyuma sahip. Zaten FIFA'nın Türkiye sunucusu yok adamlara kıyasla zaten bir gecikme ile oynadığımızda futbolcularımız hantal kalıyor. Dribling ve çalım şansımız iyice düşüyor bir de bunu yan sanayi (Logitech-Monster-Razer) markaların kolları ile ms i taçlandırırsak zaten rakip bizden çok daha üstün oluyor. Adamlar 5ms ile oynuyor biz 35-40 (FIFA da her ms önemlidir) üstüne 2-3 ms fark atacak bir kol seçimi ile işler iyice kötüye gider.

Oyunlarda sorun çıkması değil ama mesele. Asıl mesele ms farkı. Mesela bir Xbox kolu PS koluna nazaran çok daha düşük ms oranlarına sahip çünkü Microsoft ile kusursuz bir uyuma sahip. Zaten FIFA'nın Türkiye sunucusu yok adamlara kıyasla zaten bir gecikme ile oynadığımızda futbolcularımız hantal kalıyor. Dribling ve çalım şansımız iyice düşüyor bir de bunu yan sanayi (Logitech-Monster-Razer) markaların kolları ile ms i taçlandırırsak zaten rakip bizden çok daha üstün oluyor. Adamlar 5ms ile oynuyor biz 35-40 (FIFA da her ms önemlidir) üstüne 2-3 ms fark atacak bir kol seçimi ile işler iyice kötüye gider.

Teknik detayını daha iyi biliyorsun dostum senin kararın. Bende de Logitech F310 var. FIFA22'de döktürenzi :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığında belirtmişim ama...bütçe belirtmemişim ya da herhangi bir şey de belirtmemişim. F310 fiyatı 10 TL civarında olsa almama ihtimalim %90'larda önerdiğiniz kol F310.evde kalabalık yapmasın diye 10 TL bile verip vermemeyi düşünürüm o dediğin kola.
270 liralık link atmışsın ona göre paylaşılan şeye saçma sapan yorumlar yapıyorsun. Sana ekstra bir saçmaladığın bir konuyu daha söyleyim. Xbox One konsol sahibiydim bir süre. O kollar bilgisayar ile ekstra uyumlu falan değil. Bomboş bilgi. MS falan filan saçmalamışsın ve örnek olarak Logitech-Razer yazmışsın. Bu bahsettiğin 2 firma bilgisayar bileşeni üreten en kalifiye 3-4 firmadan ikisi. Ki diyelim ki öyle bu markalar dandik kablolu kolda ne MS'inden bahsediyosun.?

Hocam çok boş konuşuyorsun hadi işine bak ya. 270 liralık link atmışsın ona göre paylaşılan şeye saçma sapan yorumlar yapıyorsun.
Sana ekstra bir saçmaladığın bir konuyu daha söyleyim. Xbox One konsol sahibiydim bir süre. O kollar bilgisayar ile ekstra uyumlu falan değil. Bomboş bilgi. Ms falan filan saçmalamışsın ve örnek olarak Logitech-Razer yazmışsın. Bu bahsettiğin 2 firma bilgisayar bileşeni üreten en kalifiye 3-4 firmadan 2'si. Ki diyelim ki öyle bu markalar dandik kablolu kolda ne Ms'inden bahsediyosun. Bilgi yok, konu açma adabı yok, insanlara nasıl cevap verilir nasıl yardım istenir o da yok.
Ne yazarsak yazalım Xbox kolu böyle iyi şöyle iyi. Git al o zaman neden konu açıyon.

Konuma yazı yazmak zorunda değilsin. Microsoft Microsoft ile uyumlu değil Razer Microsoft ile uyumlu. Ok. Zaten Microsoft Microsoft'la neden uyumlu olsun ki. Daha Xbox hangi firmaya ait haberin bile yok. Dediğimi ispatlayacak milyon tane yazı-makale-içerik var. Piyasada 360 orijinal kolu var mı bilgim yoktu, konuyu açtım çpiyasada One kolu olduğunu öğrendim bak bir bilgi edindim. Bu bilgiyi kullanarak Xbox One koluna yönlendim. Zoruna gidiyorsa eğer konuma yazmak zorunda değilsin.

Geri
Yukarı