Sadece görüntü verecek ekran kartı önerisi

Knight Davion

Kilopat
Merhaba,

16.05.2022 tarihli Donanım Arşivi forumuna özel olan sistemden satın aldım.
Sistemde 10105F, 16 GB RAM, 6500XT ekran kartı var. Ailemin evinde kullanmak için ve maddi açıdan bu ay sıkıntıya girdiğimden ekran kartını 4000 TL'ye satacağım, sistemin kalanını kullanacağım.
Alacağım kartta kesinlikle oyun oynanmayacaktır.

Görüntü versin YouTube ve Google Chrome'da donmasın yeter bir ekran kartı satın alacağım. Eğer fanı olursa gürültü çıkartmayacak ya da fansız modellerden bir kart düşünüyorum.

Masaüstünde gezerken, Google Chrome'da vs akıcılığı azalmasın, yeter bir kart arıyorum. Dizi/film sitelerinde 2K 4K videolar izlerken, Office uygulamalarında 6500XT'yi çıkartıp mesela aşağıdaki örneklerdeki kartları taksam az dahi olsa aradaki fark hissedilir mi?
Bu gereksinimi asgari karşılayacak minimum kart hangisi bilmiyorum.

Dün geceye kadar 1050 TL'ye GT 1030'un en alt modeli vardı. Bu fiyata benzer bir fiyata bir kart mı alsam ya da ses açısından sesi hiç duyulmayacak ya da fansız ikinci el R7 240 GTX 560, 660 gibi kartları 400 TL civarlarına işimi görebilecek kart bulabilir miyim şu anki piyasada?

Önerilerinizi bekliyorum.

Elinizde bulunan kartı 4000 TL gibi rakama satmanız olası dışı. Şuan sıfır fiyatına baktığımda 3700 3800 TL bandında bulunabiliyor. Muhtemelen sizin satacağınız en iyi rakam 3000 3500 TL arası olacaktır.

Buda satmanıza değecek bir rakam ise satmayı düşünün. Ek olarak 1030 yerine görüntü alabilececk GTX 730 yada R7 serisi bir ekran kartına yönelmeniz çok daha iyi olacaktır.

Merhaba,

16.05.2022 tarihli Donanım Arşivi forumuna özel olan sistemden satın aldım.
Sistemde 10105F, 16 GB RAM, 6500XT ekran kartı var. Ailemin evinde kullanmak için ve maddi açıdan bu ay sıkıntıya girdiğimden ekran kartını 4000 TL'ye satacağım, sistemin kalanını kullanacağım.
Alacağım kartta kesinlikle oyun oynanmayacaktır.

Görüntü versin YouTube ve Google Chrome'da donmasın yeter bir ekran kartı satın alacağım. Eğer fanı olursa gürültü çıkartmayacak ya da fansız modellerden bir kart düşünüyorum.

Masaüstünde gezerken, Google Chrome'da vs akıcılığı azalmasın, yeter bir kart arıyorum. Dizi/film sitelerinde 2K 4K videolar izlerken, Office uygulamalarında 6500XT'yi çıkartıp mesela aşağıdaki örneklerdeki kartları taksam az dahi olsa aradaki fark hissedilir mi?
Bu gereksinimi asgari karşılayacak minimum kart hangisi bilmiyorum.

Dün geceye kadar 1050 TL'ye GT 1030'un en alt modeli vardı. Bu fiyata benzer bir fiyata bir kart mı alsam ya da ses açısından sesi hiç duyulmayacak ya da fansız ikinci el R7 240 GTX 560, 660 gibi kartları 400 TL civarlarına işimi görebilecek kart bulabilir miyim şu anki piyasada?

Önerilerinizi bekliyorum.

O ekran kartının sıfırı 3.5 indirimle 3.1'e kadar düşüyor 4'e satmak biraz hayal gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduğunu anlamama festivali mi düzenliyoruz burada? Ben ne sormuşum siz ne yazmışsınız.

MSI 6500 XT’yi 1 hafta önce 4000 TL’ye sattım. Herkes Biostar, Powercolor, Sapphire gibi low profile markalar tercih etmek istemeyebiliyor.

Elimdeki kart ASUS Dual 6500 XT OC ve 3 yıl garantili. Bana dediğiniz fiyatlara bu kartın linkini atabilir misiniz 3,5 ya da indirimli 3100 TL’ye?

O ekran kartının sıfırı 3.5 indirimle 3.1'e kadar düşüyor 4'e satmak biraz hayal gibi.

Okuduğunu anlamama festivali mi düzenliyoruz burada? Ben ne sormuşum siz ne yazmışsınız.

MSI 6500 XT'yi 1 hafta önce 4000 TL'ye sattım. Herkes BIOSTAR, PowerColor, Sapphire gibi Low profile markalar tercih etmek istemeyebiliyor.

Elimdeki kart ASUS Dual 6500 XT OC ve 3 yıl garantili. Bana dediğiniz fiyatlara bu kartın linkini atabilir misiniz 3,5 ya da indirimli 3100 TL'ye?

O kadar vaktim yok kanka sen bu arada onu 4500'e bile satarsın

MSI 6500 XT’yi 1 hafta önce 4000 TL’ye sattım. Herkes Biostar, Powercolor, Sapphire gibi low profile markalar tercih etmek istemeyebiliyor.

Elimdeki kart ASUS Dual 6500 XT OC ve 3 yıl garantili. Bana dediğiniz fiyatlara bu kartın linkini atabilir misiniz 3,5 ya da indirimli 3100 TL’ye?

Yukarıda saydıgın markaların geçmişini bilmeden Low Profile kategorisine koyman 1 haftada 4000 TL ye 6500XT satıp gidip böyle bir durumda yenisini alman hele ki Sapphire gibi kaliteli bir marka ile Asus'un Dual serisini mukayese etmen ne bileyim bana pek inandırıcı gelmiyor.

Umarım elindeki ekran kartını sıfırından daha pahalı fiyata satarsın. Bol şans.

Yukarıda saydıgın markaların geçmişini bilmeden Low Profile kategorisine koyman 1 haftada 4000 TL ye 6500XT satıp gidip böyle bir durumda yenisini alman hele ki Sapphire gibi kaliteli bir marka ile Asus'un Dual serisini mukayese etmen ne bileyim bana pek inandırıcı gelmiyor.

Umarım elindeki ekran kartını sıfırından daha pahalı fiyata satarsın. Bol şans.

Tamam sen haklısın. Sapphire daha iyi tamam. Güzel temennilerin için sağ olasın.
Konu günceldir, yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Söyle soyleyeyim Q6600 ve GT210'lu 2. sistemim var zamanında ofiste kullanıyorduk bu ekran kartıyla LoL oynardım YouTube'da 1080p videoları sıkıntısız izleyebiliyordum 1440 ve 4K'yı denemedim bilemeyecegim.

Anladıgım kadarı ile idareten kullanacaksınız fazla uçmaya gerek yok herhangi bir pciex16 ekran kartı işinizi görür gibi.

Söyle soyleyeyim Q6600 ve GT210'lu 2. sistemim var zamanında ofiste kullanıyorduk bu ekran kartıyla LoL oynardım YouTube'da 1080p videoları sıkıntısız izleyebiliyordum 1440 ve 4K'yı denemedim bilemeyecegim.

Anladıgım kadarı ile idareten kullanacaksınız fazla uçmaya gerek yok herhangi bir pciex16 ekran kartı işinizi görür gibi.

Aslında idareten değil bir 5-6 sene kullanmayı planlıyorum ama bu bilgisayarda kesinlikle hiç oyun oynanmayacak. Dizi/film, YouTube, Office programları, masaüstünde sanki örnek olarak GTX 1650 ya da 6500XT takılı gibi akıcı olmasına yeterli olanları hangisidir sizce hocam?
GT 730 DDR5 2 GB 1100 TL şu an ama PCI 2
GT 1030 DDR4 2 GB ile DDR5 neredeyse aynı fiyat 1650 TL.

En dandik eski kartlar sarı ve kırmızı sitede 600-700 arası ve genellikle video izlemek icin kullanılacağından dolayı sessiz olmasını temenni ediyorum. Kararsız kaldım.
Konu günceldir arkadaşlar, yorumunuzu bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam bende sarı siteye baktım da 100-150 liraya sizin işinizi görecek kartlar var madem amacınız sadece video izlemek durumlarınız da sıkışık paranızın 4/1'ini o kartlara vermeyin.

Mesela böyle bir kart hem sessiz çalışacak hem de 1080p videoları açacaktır.

Biraz daha bakarsanız pasif soğutmalı kartlar bile bulabilirsiniz.

730, 1030'lara hiç gerek yok.

Bir seçenek daha var o da işlemciyi F serisi olmayan bir işlemci ile değiştirmek.

Geri
Yukarı