Sadece İngilizce bilmek yeterli mi?

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Biliyorsunuz ki uzun zamandır okullar kapalı. Ben de bu okulların kapalı olduğu zamanda okulun öğrettiği saçma İngilizceyi daha ileriye taşımak için evden biraz İngilizce çalıştım. Kelime dağarcığımı biraz daha genişlettim. Sorum ise ben liseyi bitirip üniversiteye geçene kadar İngilizceyi büyük oranda öğrenmiş olursam bu benim için yeterli olur mu? Başka bir dile de gerek var mı? Bu arada lise 2. sınıfım.

İngilizce global bir dil, İngilizce ile Dünya'nın her yerinde insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Ben şahsen İngilizcenin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Biliyorsunuz ki uzun zamandır okullar kapalı. Ben de bu okulların kapalı olduğu zamanda okulun öğrettiği saçma ingilizceyi daha ileriye taşımak için evden biraz İngilizce çalıştım. Kelime dağarcığımı biraz daha genişlettim. Sorum ise ben liseyi bitirip üniversiteye geçene kadar ingilizceyi büyük oranda öğrenmiş olursam bu benim için yeterli olur mu? Başka bir dile de gerek var mı? Bu arada lise 2. sınıfım.

Bence yeterli, üni de hazırlık okumazsın direk olarak bölümüne geçersin.

Yani ben şöyle yapıyorum: Oyunda, Discord'da yabancı biriyle konuşurken bilmediğim kelimeleri araştırıyorum, mesaj yazarken ise yazdığım mesajı 2-3 kere okuyorum yanlış bir şey demeyeyim diye.
Ekstra diller çok faydalı olur, mesela Arapça, Almanca, Fransızca, Latince ve Çince çok faydalı diller.

Biliyorsunuz ki uzun zamandır okullar kapalı. Ben de bu okulların kapalı olduğu zamanda okulun öğrettiği saçma İngilizceyi daha ileriye taşımak için evden biraz İngilizce çalıştım. Kelime dağarcığımı biraz daha genişlettim. Sorum ise ben liseyi bitirip üniversiteye geçene kadar İngilizceyi büyük oranda öğrenmiş olursam bu benim için yeterli olur mu? Başka bir dile de gerek var mı? Bu arada lise 2. sınıfım.
İngilizce global bir dil, o yüzden herkes onu öğrenmeye çalışıyor. Daha iyi ve daha kolay bir şekilde iş bulmak istiyorsanız herkeste olan İngilizce'nin yanına başka bir dil eklemelisiniz. Mesela ben şu an İngilizce'min yanına Almanca da ekliyorum.

İlerde yöneleceğin meslek önemli. İngilizce öğretmeni olacağım diyorsan İngilizce yeterli, makine mühendisi olacağım diyorsan bir de Almanca bil mesela. Yapacağın iş hangi ülkede daha öncelikli onu araştır, o ülkenin dilini öğren.

İngilizce tek başına yeterli olsaydı gelişmiş ülkelerdeki milyonlarca kişi 3-4 dil öğreniyor olmazdı. İngilizce çoğu şey için yeterli ama herkes İngilizce bilmiyor ya da İngilizce "iletişime" geçmek istemiyor. Bu durumlarda 2. hatta 3. yabancı dil insanlara ek seçimler yapabileceği yeni kapılar açıyor. Dil öğrenmekten gocunmayın, doğru seçimler yaparsanız mutlaka faydası oluyor.

İngilizce tek başına yeterli olsaydı gelişmiş ülkelerdeki milyonlarca kişi 3-4 dil öğreniyor olmazdı. İngilizce çoğu şey için yeterli ama herkes İngilizce bilmiyor ya da İngilizce "iletişime" geçmek istemiyor. Bu durumlarda 2. hatta 3. yabancı dil insanlara ek seçimler yapabileceği yeni kapılar açıyor. Dil öğrenmekten gocunmayın, doğru seçimler yaparsanız mutlaka faydası oluyor.
Daha yolun başındayım ama dediğin gibi 3-4 dil öğrenmenin de çok faydası olur eminim ki.

Daha yolun başındayım ama dediğin gibi 3-4 dil öğrenmenin de çok faydası olur eminim ki.
Türkiye'nin en çok ticaret yaptığı ülkelere bakabilirsin, örneğin Almanya ile çok ticaret yapıyorsa Almanca öğrenirsen ilerde istediğin mesleği yapamasan dahi işlere girdiğinde en basit olarak bir lojistik şirketine, Almanca bildiğin için seni alacaklar, sadece İngilizce bilen adamı değil.

Geri
Yukarı