Sadece matematik yapamıyorum

Black_deagle

Hectopat
Yer
system32
Daha fazla  
Meslek
regedit
Selamlar. Ben 16 yaşımdayım. Ben bir sürü konu hakkında ilgiliyim. Yakınımdaki herkes başarılı olacağımı düşünüyor fakat ben bir boşluktayım. Aynı anda siyaset, ekonomi, borsa, yazılım, bilgisayar donanımı, haritacılık, tarih, coğrafya ve ses sanatlarından kargıra, sıgıt, höömey, ne, gırtlak müziği, biraz beatbox, ve taklit yeteneğim var ve bunun yanında güzel bir İngilizce diksiyonum var. Yanında Kazakça da öğrenmeye çalışıyorum. Ahşap sanatları, okçuluk vs. gibi şeylerle uğraşıyorum. Yakınımdaki herkes benim hakkımda sen iyi bir yere gelirsin heee demesine karşın sadece inşallah diyorum çünkü benim bir problemim var. O problem ise matematik. Matematiğimden dolayı sayısal dersleri yapamıyorum fakat güzel meslekler hep sayısal. Ben de sayısal bölümde mecburi okuyacağım lakin geleceğimi bu ülkede göremiyorum. Yaşamak istemiyorum, kendim nasıl matematikte gelişebilirim? Artık bu sistemden dolayı hayattan soğudum. Okusam bile işe girebileceğim ne malum? Arkadaşlar, lütfen dalga geçmeyin. Bazı insanlar "matematik yapamıyorsan malsındır" düşüncesinde :(

Malesef düzen bu 😔.
Temel matematik kitapları alarak şimdiden kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Öğrendikten sonra kendisi çok zevkli bir daldır. Çerez gibi soru çözmek zevklidir.
Çözemedikçe zor sorunun üzerinde durmak ve çözdükten sonra gelen mutluluğu başka bir derste alamadım.

@Black_deagle hocam sadece Matematik değil ki olay bir çok yeteneğiniz var ve bir çok dala ilginiz var eşit ağırlık bölümünde yabancı dil bölümünde sözel bölümünde de güzel meslekler var güzel tercihler var oraya yönelin illa sayısal kafasından çıkmak lazım inanın başarınız yeteneğiniz neredeyse oraya yönelin doğru yolu bulursunuz hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan
Bu arada sadece sayısal daha ağır basıyor diğer bölümlere göre o kadar

@Black_deagle hocam sadece matematik değil ki olay birçok yeteneğiniz var ve birçok dala ilginiz var eşit ağırlık bölümünde yabancı dil bölümünde sözel bölümünde de güzel meslekler var güzel tercihler var oraya yönelin illa sayısal kafasından çıkmak lazım inanın başarınız yeteneğiniz neredeyse oraya yönelin doğru yolu bulursunuz hakkınızda hayırlısı olsun tekrar.
Bu arada sadece sayısal daha ağır basıyor diğer bölümlere göre o kadar.

Hocam yazılımcı olmak istiyorum maalesef ki matematik şart :(

@Muammerkuxu o halde kendinize bir hedef koyun tabi her zaman hedefiniz en yukarısı olsun ben bunu yapacağım diyerekten işe girin youtube'dan bir kaç kanal bulun konu anlatımlarıyla başlayın isterseniz EBA sisteminde de aynı şekilde konu anlatımları var ve bolca soru testte var aynı zamanda temel matematikten başlayarak konuları teker teker bitirin kavrayın testleri soruları çözün sonra belirli bir yere geldiğinizi anlarsınız diye düşünüyorum yeter ki bunun üstünde çabalayın he olmadı mı yine denersin olmadı dediğim gibi diğer bölümlere bak diğer dallara yönel temelden başlayarak git yani kısacası matematikten korkma bir yol haritası çiz program çiz kendine o program doğrultusunda halletmeye çalış süren var vaktin var rahat ol relax ol

Maalesef ülkemizin saçma sapan sistemi bu. Matematik yapmayan, yapmak istemeyen hep ikinci onuncu plana atılıyor. Ayak uydurmak zorundayız. Yapmak istiyorsanız çöze çöze, yanlış yapa yapa öğreneceksiniz. Pratikle olacak bir şey.

Geri
Yukarı