Sadece oyun için Ryzen 5 3500X mantıklı mı?

Şuanlık baya götürür diye düşünüyorum ben, kafa sallamaya başladığında ilerleyen dönemlerde yeni işlemci bakılır.
3500X + 5700XT ikilisi ile çoğu oyunda darboğaz yaşadım, aynı şekilde arkadaşım 1660S + 3500X ile darboğaz yaşıyor bazı oyunlarda (işlemci bol kullanan oyunlar). Çok detaylı bilmiyorum ama 6/6 olması sanırsam yetmiyor. Şuan satılığa çıkardım en yakın zamanda 5600X geçeceğim.

Teselli ile alakası yok kardeş sen bu kadar agresifsen buralarda pek takılma bence

Yok almadan önce de baya araştırdım da bizde şöyle bir sorun var herkes ben en iyisini biliyorum kafasında olduğu için akıl verme peşinde, bu durum sinir bozuyor şuanda cayır cayır istediğim oyunları ultra da high da oynuyorum meraktan açtım konuyu

Konu başlığını okudum, konuyu okudum. Hem hoşuna gitmeyen fikirlere ''sinir bozucu'' diyorsun hem fikir istemek için konu açıyorsun. Yani ne diyeyim? Keşke 10400F alsaymışsın desem ''sinir bozucu'' olacağım.

Bazı oyunlarda hiç fark yaratmaz, bazı oyunlarda çok fark yaratır bu işin doğası böyledir.

3500X + 5700XT ikilisi ile çoğu oyunda darboğaz yaşadım, aynı şekilde arkadaşım 1660S + 3500X ile darboğaz yaşıyor bazı oyunlarda (işlemci bol kullanan oyunlar). Çok detaylı bilmiyorum ama 6/6 olması sanırsam yetmiyor. Şuan satılığa çıkardım en yakın zamanda 5600X geçeceğim.
3500x 1660 Ti ikilisi var RDR2 dışında üst seviye bir oyunda deneyemedim daha ama RDR2 de sıkıntı yaşamadım darboğaz vs olmadı bende.

3500X 1660 Ti ikilisi var RDR2 dışında üst seviye bir oyunda deneyemedim daha ama RDR2 de sıkıntı yaşamadım darboğaz vs olmadı bende.

Daha geçen arkadaşım Star Wars Jedi oynadı işlemci ara sıra %100'e vuruyor çekirdekler tıkanıyordu drop yiyordu. Başka oyunlarda denediğinde paylaşırsan sevinirim. Takipteyim.

Daha geçen arkadaşım Star Wars Jedi oynadı işlemci ara sıra %100'e vuruyor çekirdekler tıkanıyordu drop yiyordu. Başka oyunlarda denediğinde paylaşırsan sevinirim. Takipteyim.
Anlaşılmayan konu bu, işlemci kullanımı çok yüksek oluyor ve droplara sebebiyet veriyor. Şu anda 1000TL' ye R5 1600 AF almak daha mantıklı geliyor veyahut R5 3600.

AC Origins oynadım onda drop yiyordum oyunun optimizasyonundan olduğunu düşündüm ama RDR2 bittikten sonra Odyssey de deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı