Sadece tek diski formatlama

Polat Byr

Decapat
Merhaba, iyi günler. Bilgisayarı formatlayacağım ama D diskindekilerin gitmesini istemiyorum. Biraz araştırdığımda sadece Windows'un kurulu olduğu yer silinir diye okudum. Ben de önceden SSD alıp kendim Windows'u ona kurdum. Bir sıkıntı çıkar mı? Ve sadece C mi siliniyor? Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka SSD almışsınız ve ona Windows'u yüklemişsiniz. Dosyalarınız dahil tüm uygulamalarınız Windows yüklü olan diskte bulunur.

SSD'de şu an Windows varsa, yeni format attıysanız tekrardan format atmanıza gerek yok.

Bilgisayarda iki adet SSD, veya SSD ve HDD varsa, SSD'ye format attığınızda HDD'deki dosyalar gitmez.

Ayrıca, format sırasında Windows'un yükleneceği diski seçebilirsiniz. Sadece seçtiğiniz diskteki dosyalar gider.

Hocam, hangisini seçerseniz o disk silinir. D: diskine dokunmayın. Bir şey olmaz. Benim sistemde 4 adet disk var.

Hani başlayına tıklayıp her şeyi kaldırımı seçiyoruz dosyalarımı sakla mı glb her şeyi kaldır ona bastıktan sonramı çıkıyor ekran.
Şöyle bir ekran çıkar karşınıza:

windows-yüksel.jpg

Özel seçerseniz ve Windows'u yüklemek istediğiniz diski seçerseniz, sadece seçtiğiniz diskteki dosyalarınız silinir ve o diske Windows yüklenir.

Yükselt derseniz, dosyalarınız silinmez.

Şöyle bir ekran çıkar karşınıza:

Eki Görüntüle 934076

Özel seçerseniz ve Windows'u yüklemek istediğiniz diski seçerseniz, sadece seçtiğiniz diskteki dosyalarınız silinir ve o diske Windows yüklenir.

Yükselt derseniz, dosyalarınız silinmez.
bende öyle yok böyle

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-21_225849.png
    resim_2021-03-21_225849.png
    103 KB · Görüntüleme: 33
Sadece Windows'un yüklü olduğu diskteki dosyalarınız ve uygulamalarınız silinir. Disklere girin, hangisinde "Windows" klasörü var, bakın. Hangisinde var ise Windows o disk üzerindedir. O diskteki dosyalar ve uygulamalar silinir. Diğer diskte bir değişiklik olmaz.

Bende C ile F de var SSD'ye Windows'u kurarken yanlış bir şey yapmışımdır ya da böyledir normaldede bilmiyorum bir de bir şey daha soracağım emin olmak için direk her şeyi kaldıra basıcam değil mi? Çok soru sordum kusuruma bakmayın.

Bende C ile F de var SSD'ye Windows'u kurarken yanlış bir şey yapmışımdır ya da böyledir normaldede bilmiyorum bir de bir şey daha soracağım emin olmak için direk her şeyi kaldıra basıcam değil mi? Çok soru sordum kusuruma bakmayın.
Yok canım ne kusuru, yardım için buradayım. Siz SDD'yi taktıktan sonra temiz kurulum yaptınız mı USB'den? C diski mi SSD F mi? Hangisinde Windows klasörü var?

Geri
Yukarı