Sadece yan binalarda fiber bağlantı var

TimeCop

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Eski evimde 15 yıl Türk Telekom'un ADSL hizmetini kullandım. Lakin geçtiğimiz aylarda taşındık ailecek. Yeni evimizde internet altyapısı olmadığını öğrendim. Bina 2017'de yapılmış. Toplam 12 daireden 4'ü başvurmuş altyapı için. Mayıs ayında benle birlikte 7 daire oldu. Hala bir çalışma yapılmadı. Uzaktan eğitim için internete çok ihtiyacım var. Bu süreci nasıl hızlandırabilirim? BTK'ye şikayet etsem işe yarar mı? Fotoğrafta gördüğünüz üzere yanımızdaki sitede fiber var. (F ile işaretlenmiş olanlar fiber, gerisi ADSL) Twitter'dan Yusuf Kıraç'a yazdım, uzun uzun açıkladım fotoğrafla. Adres ve telefon istedi, verdim. 1 ay geçti, ne arayan oldu ne soran.

unnamed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben Hatay/İskenderun'da oturan biriyim. Eski evimde 15 yıl Türk Telekom'un ADSL hizmetini kullandım. Lakin geçtiğimiz aylarda taşındık ailecek. Yeni evimizde internet altyapısı olmadığını öğrendim. Bina 2017'de yapılmış. Toplam 12 daireden 4'ü başvurmuş altyapı için. Mayıs ayında benimle birlikte 7 daire oldu. Hala bir çalışma yapılmadı. Uzaktan eğitim için internete çok ihtiyacım var. Bu süreci nasıl hızlandırabilirim? BTK'ye şikayet etsem işe yarar mı? Fotoğrafta gördüğünüz üzere yanımızdaki sitede fiber var. (F ile işaretlenmiş olanlar fiber, gerisi ADSL) Twitter'dan Yusuf kıraç'a yazdım, uzun uzun açıkladım fotoğrafla. Adres ve telefon istedi, verdim. 1 ay geçti, ne arayan oldu ne soran.

Eki Görüntüle 676755

Eğer hemen yanındaki binada ise normal fiber başvurusu yap. Altyapı değil. Altyapı gelmesi için önce Twitter'dan Yusuf kıraç'a yaz. Durumu anlat. Acındır kendini. Sonra tel no adres istecek genel müdürlükten arayacaklar vb.
Veya direkt ilçe genel müdürlüğe gidip talebini bildir.

Hocam siz süreci hızlandırabilirsiniz. Btk ya şikayet etmeyin süreci hızlandırmaz hatta gıcıklığına ağırdan alırlar. Sizin eve büyük ihtimalle fiber getirecekler. Birde binada kaç kişi olduğu biraz göz doldurmak için 3 dairelik 4 dairelik binalara bile fiber bağlıyorlar artık. Yapmanız gereken binaya altyapı için istekte bulunmanız. Türk telekom şubesine gidin fiber altyapı isteyin. Bundan sonra sokağa fiber altyapı döşeyen elemanları bir şekilde bulun. Komik gelecek ama biz süreci böyle hızlandırmıştık. Ceplerine 50 100 lira harçlık koyun bakın yarın hemen nasıl altyapı döşüyorlar. Altyapı döşendikten sonra binaya normal ekipler gelecek fiber kabloları modeme bağlayacaklar. Sonra bağlantı gelir. Şimdi Telekom aşırı yoğun. Ülkede 14 milyon öğrenci var milyonlarca insan ev interneti için başvuru yaptı. Aşırı bir yoğunluk var. Yani sizin eve internet geliş süreci hızlanması için ya telekomda tandık olacak yada sürekli gidip telekoma saha ekiplerini tanıyıp "bir şekilde" süreci hızlandıracaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı