Sadece yan binalarda fiber bağlantı var

Eğer hemen yanındaki binada ise normal fiber başvurusu yap. Altyapı değil. Altyapı gelmesi için önce Twitter'dan Yusuf kıraç'a yaz. Durumu anlat. Acındır kendini. Sonra tel no adres istecek genel müdürlükten arayacaklar vb.
Veya direkt ilçe genel müdürlüğe gidip talebini bildir.
En başta yazmışım zaten. Evde 4 kişiyiz 4üde uzaktan eğitim veriyor/alıyor dedim. Adres ve no istedi 1 ay geçti bişey yok hala. Fiber başvurusu ayrı mı oluyor? Benim yaptığım bağlı olduğum ilçe müdürlüğüne gidip altyapı başvurusu yaptım. Ordaki yetkiliye adresi verdiğimde orda fiber var size de bağlarız mümkün olan zamanda dedi. Birşeyler imzaladık o kadar.
Hocam siz süreci hızlandırabilirsiniz. Btk ya şikayet etmeyin süreci hızlandırmaz hatta gıcıklığına ağırdan alırlar. Sizin eve büyük ihtimalle fiber getirecekler. Birde binada kaç kişi olduğu biraz göz doldurmak için 3 dairelik 4 dairelik binalara bile fiber bağlıyorlar artık. Yapmanız gereken binaya altyapı için istekte bulunmanız. Türk telekom şubesine gidin fiber altyapı isteyin. Bundan sonra sokağa fiber altyapı döşeyen elemanları bir şekilde bulun. Komik gelecek ama biz süreci böyle hızlandırmıştık. Ceplerine 50 100 lira harçlık koyun bakın yarın hemen nasıl altyapı döşüyorlar. Altyapı döşendikten sonra binaya normal ekipler gelecek fiber kabloları modeme bağlayacaklar. Sonra bağlantı gelir. Şimdi Telekom aşırı yoğun. Ülkede 14 milyon öğrenci var milyonlarca insan ev interneti için başvuru yaptı. Aşırı bir yoğunluk var. Yani sizin eve internet geliş süreci hızlanması için ya telekomda tandık olacak yada sürekli gidip telekoma saha ekiplerini tanıyıp "bir şekilde" süreci hızlandıracaksınız.
Altyapı yapan elemanlardan birini tanıyoruz ama bir faydasını görmedik. Her gün balkondan bakıyorum belki bir umut gelirler diye ama nafile.
İl Müdürlüğüne dilekçe yazın.
Müdürlüğe gidip sorununu anlatırsan o hafta içerisinde çözüyorlar.
İl Müdürlüğüne dilekçe lazım doğru diyorsunuz. İlçeden bişey çıkmadı. Apartmandan imza toplayıp dilekçe vermek lazım.

Mailine yazayım yazayımda binaya gelen kablo yok ki bizim. Sizde son aşamadaymış zaten.

Hocam şimdi Ümit Onal'a mail atmamızı mı yoksa Ankara İlçe Müdürlüğüne gitmemizi mi öneriyorsunuz? Ben de Ankara'da yaşıyorum da evimize fiberi getirtebilmek için hangi yolu izlemeliyim tam olarak?

Hocam şimdi Ümit Onal'a mail atmamızı mı yoksa Ankara İlçe Müdürlüğüne gitmemizi mi öneriyorsunuz? Ben de Ankara'da yaşıyorum da evimize fiberi getirtebilmek için hangi yolu izlemeliyim tam olarak?
Sadece tek bir yol ile olmaz her türlü yolu deneyeceksiniz bu forumda 9 yılda fiber zor getirten de var 1 haftada getirten de var.

İlk etapta direkt olarak Ümit Önal'a e-posta yollayın. Durumunuzu anlatın, telefon numaranızı da yazın e-postada. Çok kısa sürede geri dönüyorlar hafta içi hafta sonu fark etmiyor. Ben Ankara'da yaşamıyorum ama genel müdürlük orada olduğu için diğer illere talimat oradan veriliyormuş. Yani talimat yüksek yerden gelince mecburen yapmak zorunda kalıyor diğer il birimleri de. Ankara'da da öncelikli olursunuz en azından e-posta atarsanız. E-postalar sonrasında 2 haftaya bulunduğum ildeki Türk Telekom müdürlüğüne yazı gelmiş, il müdürlüğünden bizi çağırdılar hatta. Gittiğimizde tarih de verdiler, kazı çoktan yapılmış ama yapılmasa bile 2-3 haftaya halledeceklerdi. Baktılar ki kazı çoktan yapılmış, bir hafta içerisinde oldukça ilgili bir şekilde (gerçekten şaşırttılar) işimizi hallettiler. Hatta bir gün içerisinde sabahtan binada olmayan iç tesisatı elektrikçi getirtip ayarladılar, aynı gün öğlen de internet bağlantısı yapıldı. Bu adımlar da sürekli takip edildi Ankara'daki genel müdürlük tarafından, personelleri sürekli aradılar kontrol ettiler oldu mu o abonenin işi diye sorarak.

İlk etapta direkt olarak Ümit Önal'a e-posta yollayın. Durumunuzu anlatın, telefon numaranızı da yazın e-postada. Çok kısa sürede geri dönüyorlar hafta içi hafta sonu fark etmiyor. Ben Ankara'da yaşamıyorum ama genel müdürlük orada olduğu için diğer illere talimat oradan veriliyormuş. Yani talimat yüksek yerden gelince mecburen yapmak zorunda kalıyor diğer il birimleri de. Ankara'da da öncelikli olursunuz en azından e-posta atarsanız. E-postalar sonrasında 2 haftaya bulunduğum ildeki Türk Telekom müdürlüğüne yazı gelmiş, il müdürlüğünden bizi çağırdılar hatta. Gittiğimizde tarih de verdiler, kazı çoktan yapılmış ama yapılmasa bile 2-3 haftaya halledeceklerdi. Baktılar ki kazı çoktan yapılmış, bir hafta içerisinde oldukça ilgili bir şekilde (gerçekten şaşırttılar) işimizi hallettiler. Hatta bir gün içerisinde sabahtan binada olmayan iç tesisatı elektrikçi getirtip ayarladılar, aynı gün öğlen de internet bağlantısı yapıldı. Bu adımlar da sürekli takip edildi Ankara'daki genel müdürlük tarafından, personelleri sürekli aradılar kontrol ettiler oldu mu o abonenin işi diye sorarak.
Mail içerisinde Sayın Ümit bey veya genel müdürlüğe diye belirttin mi?

Binanızda kaç daire var?

Ben yusuf kıraçtan sonra twitter'dan @TTDestek 'e yazdım. 3-4 saat sonra aradılar. Durumu anlattım. Siz yapabilecekleri yapmışsınız. Şu anki durumda imkan olmadığı için yapılmıyor dedi kadın telefonda. İmkan olduğu zaman yapılacaktır dedi. Bu kadar.

En başta yazmışım zaten. Evde 4 kişiyiz 4üde uzaktan eğitim veriyor/alıyor dedim. Adres ve no istedi 1 ay geçti bişey yok hala. Fiber başvurusu ayrı mı oluyor? Benim yaptığım bağlı olduğum ilçe müdürlüğüne gidip altyapı başvurusu yaptım. Ordaki yetkiliye adresi verdiğimde orda fiber var size de bağlarız mümkün olan zamanda dedi. Birşeyler imzaladık o kadar.

Altyapı yapan elemanlardan birini tanıyoruz ama bir faydasını görmedik. Her gün balkondan bakıyorum belki bir umut gelirler diye ama nafile.

İl Müdürlüğüne dilekçe lazım doğru diyorsunuz. İlçeden bişey çıkmadı. Apartmandan imza toplayıp dilekçe vermek lazım.

İsmet İnönü Mahallesi hocam siz hangi mahalledesiniz?

Mailine yazayım yazayımda binaya gelen kablo yok ki bizim. Sizde son aşamadaymış zaten.

O zaman kazı çalışmaları olacak, onları hızlandırırsınız e-posta atarak. Bir an önce belediyeden kazı proje izni alırlar en azından. İlk başta fiber kutusu olduğunu fark etmemişlerdi, 1 haftada belediyeden kazı iznini almışlardı ama gerek kalmadı tabii bizde. Sizin süreci de hızlandıracağını düşünüyorum.
Mail içerisinde Sayın Ümit bey veya genel müdürlüğe diye belirttin mi?

Binanızda kaç daire var?

Sayın Ümit Bey diye belirttim. Binamızda 6 daire var ve şu an tek kullanan biziz :) Galiba 1 ya da 2 kişi daha almayı düşünüyor.

O zaman kazı çalışmaları olacak, onları hızlandırırsınız e-posta atarak. Bir an önce belediyeden kazı proje izni alırlar en azından. İlk başta fiber kutusu olduğunu fark etmemişlerdi, 1 haftada belediyeden kazı iznini almışlardı ama gerek kalmadı tabii bizde. Sizin süreci de hızlandıracağını düşünüyorum.
Teşekkürler. Yazacağım bugün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında twitter Yusuf Kıraç biraz ele ayağa düştü yerinizde olsam hem genel merkeze yazarım acil ihtiyaç olduğunu belirtin uzaktan eğitim diye üstüne basa basa söyleyin. Birde saha personeline bir şekilde ulaşın işi yapan onlar hızlı halletmesini bilende onlar.

Geri
Yukarı