Sağ bacağımı sürekli oynatmadan duramıyorum

Arada sırada bende yapıyorum. İnternette bir şey araştırdığımda veya sınıftayken veya sınavdayken felan böyle ara sıra yapıyorum. Benim bir arkadaşım var, sağ elini oynattığı zaman sol eli, sol elini oynattığı zaman sağ eli oynuyor ve bunu kontrol edemiyor. Senin ki gene iyiymiş :d Çocuk sağ elini oynatınca otomatik olarak diğer elide hareket ediyor kendine hakim olamıyor. Ama doktora gitmekte fayda var, çözülebilecek bir şey ise kurtulursunuz, hayat boyu bununla yaşamanız gerektiğini söylerse yapacak bir şey yok.

Umarım çözümü vardır bunun. Çünkü hayat boyu bununla yaşanılmaz. Ben şu anda ağzımı açtığımda ve kapadığımda tam bu faullerde bulunan eklemlerden ve çenemden kıt diye ses geliyor. Ağzımı açtığımda o faullerde ki eklemler ve çenem kasılıyor, çenem dağılacak gibi bir his oluşuyor, eğer zorlarsam ağzımı açıyorum ama o eklemlerden kıt diye ses geliyor. Aynı şekilde bu ses ağzımı kapatırken de geliyor, hatta bazen çenem kitleniyor ağzımı açamıyorum çok kötü bir durum. Elma yerken, esnerken, yani ağzımı kocaman açmam gereken zamanlarda gerçekten çile çekiyorum, çünkü elmayı ısırmak için ağzımı açtığımda çenem kasılıyor kıt sesi çıkıyor, esnerken gene aynı şekilde. Doktor bana bunun kalıcı olduğunu, bununla yaşamaya alışmam gerektiğini söyledi. Keşke bir çözümü olsaydı. Umarım senin bacağının çözümü vardır.

Nörolojiye randevu alın.
Nöroloji Randevu öncesi feelsgoodman.pngRandevu günü 1325295613001.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı