Sağ-sol kol arasında güç dengesizliği

• Konuyu başlatan ervy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

ervy

Hectopat
Son zamanlarda spor salonunda bir şey fark ettim, bench press de sağ-sol kol dengesizliğim oluyor. Barı yamuk tutuyorum. Bu sıkıntı genelde bazı hareketlerde oluyor, dumbbell press de ve dumbbell curl yaparken oluyor. Sağ kolum 15 tekrar çıkarsa sol kolum 8-10 arası gidip geliyor. Bir türlü anlamadım. Beslenmem güzel, herhangi bir sakatlığımda olmadı. Sadece bir gün sol omzum birazcık acıyordu, şimdi hiçbir şey yok. Nasıl ikisini de aynı güç dengesine getiririm? Doktora gitmeli miyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Demek istediğin şey bir kolun diğerinden güçsüzse normaldir. Herkesin günlük hayatta daha az kullandığı kol birazcık daha güçsüz olur genellikle. Ben daha önce hiç kol kası çalışmadım, sağ kolumla tek barfiks çekebiliyorum mesela ama solda asılı bile kalamıyorum. Güçsüz olana biraz ağırlık verirsen eşit seviyelere gelebilirler diye düşünüyorum.

Demek istediğin şey bir kolun diğerinden güçsüzse normaldir. Herkesin günlük hayatta daha az kullandığı kol birazcık daha güçsüz olur genellikle. Ben daha önce hiç kol kası çalışmadım, sağ kolumla tek barfiks çekebiliyorum mesela ama solda asılı bile kalamıyorum. Güçsüz olana biraz ağırlık verirsen eşit seviyelere gelebilirler diye düşünüyorum.

Evet sağ soldan daha güçlü ve spor a başlayalı 2.5 hafta oldu daha.

Geri
Yukarı