Sağlık konularına "doktora git" demek gereksiz mesaj olarak sayılmalı

Bence doğru düşünce değil. Belki insanlar hastalıkları hakkında bilgi almak istiyor?
Malum ülkemizde özel hastaneler para için devlet hastaneleri ise başından salıyorlar.
İyi o zaman hasta olduğun zaman doktora gitmez buradakilere sorarsın. Öldüğün zamanda "ah vah" demezsin. Hastalıklar ile ilgili konular için doktordan bilgi alırsın.
En temiz çözüm kapatılması ama olmayacağını hepimiz biliyoruz zaten.
Evet, olmayacak. Bu forumun döndüğü bir değirmen var ve bu değirmeni hiçbir yönetici yavaşlatmak istemez doğal olarak. Size getiri sağlayan, üyeleri çeken bir kategoriyi kapatmazsınız. Herkes işine bakıyor. :)

İyi o zaman hasta olduğun zaman doktora gitmez buradakilere sorarsın. Öldüğün zamanda "ah vah" demezsin. Hastalıklar ile ilgili konular için doktordan bilgi alırsın.

Evet, olmayacak. Bu forumun döndüğü bir değirmen var ve bu değirmeni hiçbir yönetici yavaşlatmak istemez doğal olarak. Size getiri sağlayan, üyeleri çeken bir kategoriyi kapatmazsınız. Herkes işine bakıyor. :)
Sonuçta her şeyin sonu kapitalizme çıkıyor günümüz dünyasinda 🙂

Hatta biz doktora gittiğimizde bize yanlış bilgi bile vermişlerdi.

Bir, kime neye göre yanlış bilgi?
İki, insan yanlış öğrenir doktor da olsa olabilir.
En basitinden mesela, kalp masajı yaparken eskiden aptal hocalar costaları kırarak yapılan mesaj daha verimli idi derlerdi.
Ama tamamen yanlış bilgi.
Tıp dünyası anlatamayacağım kadar karmaşık ve çelişkiye açık bir dünya.

Sağlık konularının altına biz doktor muyuz doktora git diyorlar, adam belki gidebilecek durumda değil, işi vardır, uzaktadır orada sizden yardım istiyor kullanıcılar doktora git diyor, gereksiz mesaj olarak sayılmalı bence. Konunun açılmasına gerek yok bu arada sadece moderatör arkadaşlara ulaşmak amacıyla yazdım, bence bir değerlendirilse iyi olur.

Adam doktora gitmek yerine gelip buraya konu açıyor, konu onaylanana kadar minimum 15-20 dakika zaten geçiyor. Onu bekleyeceğine yola çıksa zaten varır.
Tabii bu ciddi bir sorun olduğu sürece. Ateş, kusma veya başka belirtiler gibi durumlarda doktora gidilmesi zaten en mantıklı seçenek. Bacağım yaralandığında fikir alışverişi yapmak için ben de konu açmıştım.
Ayrıca internet ortamı. Neyin doğru neyin yanlış olup olmadığını bilemiyorsun bazen.

Forumdaki konuların %99'u doktora gidilmesi gereken konular oluyor. Savunmuyorsan; gitmelerini söylememiz için hiçbir sebep yok. Neyi savunduğunu bilmiyorsan bence.
%99 Konusunda abartınız bence kolum kırıldı ne yapmalıyım diyenleri kastetmiyoruz. Konu başlıklarını inceleyin mesela aşı hakkında bilgi almak isteyenler olmuş gibi konular açılmış. Sorun Moderatör'ler ise bence de saçma sapan konulara onay vermemesi lazım.

%99 Konusunda abartınız bence kolum kırıldı ne yapmalıyım diyenleri kastetmiyoruz. Konu başlıklarını inceleyin mesela aşı hakkında bilgi almak isteyenler olmuş gibi konular açılmış. Sorun Moderatörler ise bence de saçma sapan konulara onay vermemesi lazım.
O tür konularda yardımcı olunuyor zaten. Bilgi de paylaşılıyor ki ben de aşılar konusunda birçok açıklama ve belgelerle yardımcı oldum. Kast ettiğim şey tedavi gerektiren konuların onaylanması.

Yeni konular

Geri
Yukarı