Sağlık konularına "doktora git" demek gereksiz mesaj olarak sayılmalı

Yanlış, ben diyabetim mesela birisi diyabetle ilgili konu açsa mesela şekerim yüksek ya da düşük ben ona yardım edebilirim, illa ki yaralanma gibi düşünmeyin.
Forumda açılan hiçbir sağlık konusunun o tür olmadığını(istisnalar kaideyi bozmaz) biliyorsun. Konular çok belli" "elim kırılmış mıdır?" "kalbim sıkışıyor" vb. saçma sapan sanki bizi kahin ilan eden konular oluyor. Bu konulara "doktora git" demek yerine ne dememiz lazım?

Doktora gitmek yerine gelip buraya konu açmak bence "gereksiz" oluyor.

Doktora gitmek yerine konu açanlara gereksiz konu açma cezası gelsin.
Kalbin sıkışıyorsa ben ne yapabilirim?

Aramızda doktor varsa yardım edebilir, oraya gidip yardım bekleyen kişiye o bilmiyormuş gibi doktora git demek de gereksizdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani affedersiniz ama sağlık kategorisini hastane olarak gören o kadar üye var ki bazen soruya anlam veremiyorum. Bir zahmet doktora gitsin. Yanlış öneriler kalıcı sorunlar bırakabilir. Ciddiye alıp okuyan kişiler, sorunu olan kişinin iyiliği için gitme önerisinde bulunuyor. Keyfinden değil.

Forumda açılan hiçbir sağlık konusunun o tür olmadığını(istisnalar kaideyi bozmaz) biliyorsun. Konular çok belli" "elim kırılmış mıdır?" "kalbim sıkışıyor" vb. saçma sapan sanki bizi kahin ilan eden konular oluyor. Bu konulara "doktora git" demek yerine ne dememiz lazım?

Doktora gitmek yerine gelip buraya konu açmak bence "gereksiz" oluyor.
Onlara kimse mesaj yazmasın o zaman adam boş boş kalsın, kendisi gidecek zaten mecburen doktora ama konuya girip doktora git demekte gereksiz oluyor.

Geri
Yukarı