Sağlık konularına "doktora git" demek gereksiz mesaj olarak sayılmalı

Diyabetin nasıl bir şey olduğunu bilmeden lütfen konuşmayın, iyileşebilecek bir hastalık olmadığından dolayı yıllar geçtikçe doktorlardan daha bilgili oluyorsun.

Hadi canım sende.
Bizler de boşuna okuyoruz desene.
Sen bana bir iletişim adresi bırak diyabetli hasta gelirse sana yönlendiririm.

Tahlil sonucunu yorumlamamizi isteyene başka cevaplar da veririm. Komple konu gereksiz sayılıp, silinip konu sahibine ceza verilmeli 😊

Tıpta kaç tane hastalığın belirtisi biliyor musun kalp çarpıntısı? :D

Teşhis etmeden hiç kimse tedavi uygulayamaz. Hasta olanların Google'dan belirtileri aratmasıyla dediğinin hiçbir farkı yok.
Söylediğim örnekti ayrıca söylediğinize göre Sağlık adlı bölümün Technopat'dan kaldırılması lazım. Sonuçta yine adam soluğunu doktorda alacak.

Söylediğim örnekti ayrıca söylediğinize göre Sağlık adlı bölümün Technopat'dan kaldırılması lazım. Sonuçta yine adam soluğunu doktorda alacak.
Evet, öyle olması gerektiğini savunuyorum zaten.

Bilmiyor, bilse çoktan giderdi. Google'a girip hastalık belirtilerini aratıp "ben kanser oldum" demekle forumda belirtileri yazıp çözüm beklemek aynı şey.

Çözüm beklemeyecek ki siz illaki uzaktan tedavi olup iyileşecek diye düşünüyorsunuz, mesela kedi tırmıkladı onla ilgili konu açtı yarayı nasıl temizlerim ya da kuduz aşısı olmalı mıyım diye, bunlara cevap verebiliriz ama uzaktan tedavi alma derecesinde konu açan kişiler konusunda haklısınız.
Hadi canım sende.
Bizler de boşuna okuyoruz desene.
Sen bana bir iletişim adresi bırak diyabetli hasta gelirse sana yönlendiririm.
Gerçekten böyle bir şey yapıcak olsak verirdim çünkü diyabet gerçekten zamanla doktordan daha bilgili oluyorsun, hatta biz doktora gittiğimizde bize yanlış bilgi bile vermişlerdi.

Çözüm beklemeyecek ki siz illaki uzaktan tedavi olup iyileşecek diye düşünüyorsunuz, mesela kedi tırmıkladı onla ilgili konu açtı yarayı nasıl temizlerim ya da kuduz aşısı olmalı mıyım diye, bunlara cevap verebiliriz ama uzaktan tedavi alma derecesinde konu açan kişiler konusunda haklısınız.
Sağlık adı altında doktora gidilmesi gereken, uzaktan tedavi ve teşhisi olmayan şeyleri onaylamak hata zaten. Basit sorular ya da genel şeyler sorulabilir lakin forumda o amaçla kullanılmıyor orası. O yüzden kapatılması taraftarıyım.

Bence komple "sağlık" konu başlığı forumdan kaldırılmalı. En son yanlışlıkla fare zehri yutan yaşı küçük birine tavsiye olarak istifra etmesini söylüyorlardı ki bu, durumu daha kötü hale getirebilirdi. İnsanlar tavsiye alırken karşısındakinin tıbbi bilgisi olup olmadığını kullanıcı adına bakarak anlayamaz, öyle değil mi?
Konuyu açan kişi zaten doktora gitmeyi biliyor sadece bilgisi olanlardan yardım istiyor.
Dolayısıyla bu biraz beyhude bir istek.

Sağlık adı altında doktora gidilmesi gereken, uzaktan tedavi ve teşhisi olmayan şeyleri onaylamak hata zaten. Basit sorular ya da genel şeyler sorulabilir lakin forumda o amaçla kullanılmıyor orası. O yüzden kapatılması taraftarıyım.
En temiz çözüm kapatılması ama olmayacağını hepimiz biliyoruz zaten.

Adamın kolu kırılmışsa zaten ona bir şeyler yazarak yardımcı olamazsınız. E haliyle doktora git demekte bir fayda etmiyor.
Ama adam anlık bir kalp çarpıntısı oluyor belki daha önce birinin başına geldiyse tecrübesini anlatabilir.
E ama o adam bunu yaşadıktan sonra (ki sanmıyorum) gidip konu açıyor doktora gitmek yerine. Sonra da insanlar doktora git dediğinde konuşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı