Sağlık konularına verilen cevaplar hakkında ne düşünüyorsunuz?

294144

Hectopat
Makaleler
3
Sağlık bölümüne açılan konulara verilen cevaplar hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz?

Üroloji konularına değinmeyeceğim zira hepimizin aşina olduğunu umaraktan aralama gereği duymuyorum fakat yine de bu doğrultudaki düşüncelerinizi konu içerisinde belirtebilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla sağlık konularının %90'ı "sağlık konularını foruma -genelde forumu sadece teknoloji odaklı sanan üyelerin söylemidir- danışmayın, kimse bilirkişi değil" gibisinden hazır mesajlar yazılarak dolduruluyor; ben bu durumun biraz da gereksiz mesaj olarak değerlendirilmesinden yanayım zira üyenin yararına iyi/kötü herhangi bir yönlendirilme yapılmayacaksa ("X sorun olabilir, dikkat edin ve mutlaka bir uzmana danışın" gibi mesajlar yazılmadan) konuya da hiç girilmemeli.

Sağlık bölümüne konu açan bir üye, konuya cevap verecek olan üyelerden iyisiyle/kötüsüyle az-çok kafada fikir yaratan herhangi bir yönlendirme okumayacaksa niçin bu bölüm var, değil mi?

Elbette forumda ayrıntılı bir şekilde yönlendirme yapılamaz zira sağlık konuları emin olmadan uzaktan tartışılamaz, şakaya gelmez; ciddiyet, tecrübe, derin bilgi birikimi ve gözlem gerektirir fakat hazır cevap olarak "gidin doktora danışın, forumda cevap bulamazsınız" gibisinden terslemeler değil de "X sorunun belirtisi gibi duruyor, uzun vadede de sorun yaşamamak adına mutlaka bir uzmana danışın" diyerek yönlendirme yapmak çok daha doğru, çok daha sağlıklı ve olması gereken bir yönlendirme tipidir bana kalırsa.

Ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Sağlık bölümüne açılan konulara verilen cevaplar hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz?

Üroloji konularına değinmeyeceğim zira hepimizin aşina olduğunu umaraktan aralama gereği duymuyorum fakat yine de bu doğrultudaki düşüncelerinizi konu içerisinde yazabilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla sağlık konularının %90'ı "sağlık konularını foruma -genelde forumu sadece teknoloji odaklı sanan üyelerin söyle midir- danışmayın, kimsebilirkişi değil" gibisinden hazır mesajlar yazılarak dolduruluyor; ben bu durumun biraz da gereksiz mesaj olarak değerlendirilmesinden yanayım zira üyenin yararına iyi/kötü herhangi bir yönlendirilme yapılmayacaksa ("X sorun olabilir, dikkat edin ve mutlaka bir uzmana danışın" gibi mesajlar yazılmadan) konuya da hiç girilmemeli.

Sağlık bölümüne konu açan bir üye, konuya cevap verecek olan üyelerden iyisiyle/kötüsüyle az-çok kafada fikir yaratan herhangi bir yönlendirme okumayacaksa niçin bu bölüm var, değil mi?

Elbette forumda ayrıntılı bir şekilde yönlendirme yapılamaz zira sağlık konuları emin olmadan uzaktan tartışılamaz, şakaya gelmez; ciddiyet, tecrübe, derin bilgi birikimi ve gözlem gerektirir fakat hazır cevap olarak "gidin doktora danışın, forumda cevap bulamazsınız" gibisinden terslemeler değil de "X sorunun belirtisi gibi duruyor, uzun vadede de sorun yaşamamak adına mutlaka bir uzmana danışın" diyerek yönlendirme yapmak çok daha doğru, çok daha sağlıklı ve olması gereken bir yönlendirme tipidir bana kalırsa.

Ne düşünüyorsunuz?

Ama zaten buranın asıl amacı teknoloji forumu burada kimse sağlık konularına doğru dürüst bir şekilde cevap veremez ki bir sorunumuz olduğunu zaman işinin ehli olan doktora gitmeliyiz tabii ki.

Ama zaten buranın asıl amacı teknoloji forumu burada kimse sağlık konularına doğru dürüst bir şekilde cevap veremez ki bir sorunumuz olduğunu zaman işinin ehli olan doktora gitmeliyiz tabii ki.
Önemli, önemsiz olsa bile az çok bilgili üyeler güzel bir yönlendirme yapabilir. Burası teknoloji forumu ama farklı bir sürü bölüm var. Ciddi bir problem varsa zaten doktora gidilmeli ama aciliyet gerektirmeyen durumlarda fikir alabilir konu sahibi.

(...) buranın asıl amacı teknoloji forumu. (...)
Öncelikle şu tekdüze algıyı yorumlamak gerekiyor.

Hayır, sadece teknoloji odaklı bir platform değil; kategorilere ayrılıyor, kategoriler de belli başlı bölümlere dağılıyor; bundan dolayı da açılan konulara, meseleyle ilgili cevaplar yazılmadığı müddetçe bu kategorilerin ve bölümlerin maalesef ki hiçbir anlamı kalmıyor.

Son düzenleme:

Üroloji konularına değinmeyeceğim zira hepimizin aşina olduğunu umaraktan aralama gereği duymuyorum fakat yine de bu doğrultudaki düşüncelerinizi konu içerisinde belirtebilirsiniz.

Gördüğüm kadarıyla sağlık konularının %90'ı "sağlık konularını foruma -genelde forumu sadece teknoloji odaklı sanan üyelerin söyle midir- danışmayın, kimsebilirkişi değil" gibisinden hazır mesajlar yazılarak dolduruluyor; ben bu durumun biraz da gereksiz mesaj olarak değerlendirilmesinden yanayım zira üyenin yararına iyi/kötü herhangi bir yönlendirilme yapılmayacaksa ("X sorun olabilir, dikkat edin ve mutlaka bir uzmana danışın" gibi mesajlar yazılmadan) konuya da hiç girilmemeli.

Ne düşünüyorsunuz?

Insanlar doktor değil başım agriyor diye biri konu açınca birine çıkıp direkt kansersiniz diymez.

Yanlış bir şey söyleriz, sizin yüzünüzden şöyle şöyle oldu derler. Ben sadece tahminimi ekleyip, yaşadığım bir olay varsa onu yazıp, doktora gitmesini tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı