Sağlık meslek liseliler YDS'ye katılabilir mi?

Gallows

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben lise 1'e giden bir kardeşiniz/arkadaşınızım. Sağlık meslek lisesinde okuyorum fakat müdürümüzün söylediğine göre ne üniversite sınavında ek puan verilecek ne de sınavsız önlisans (2 yıllık üniversite) görebileceğiz. Radyoloji, ATT, Anestezi gibi bölümler kalktı zaten. Yani bu sağlık meslek lisesinin hiç bir avantajı yok. Benim yabancı dilim çok iyi durumda fakat yalnızca Almancam sorun. Bir anadolu lisesine naklimi aldırıp orada dil bölümü okumayı düşünüyorum. Belki de eşit ağırlık. Sağlık meslek lisesinde de bunları yapabilirmişim galiba ama dershanelerin kapatılacağı haberini duydum. Şimdi size şöyle sorularım var:
1) YDS nedir, Sağlık Meslek Lisesi mensubu olarak katılabilir miyim, ne işe yarar ?
2) Dershaneler kapatılacak mı ?
3) Sizce internetten tüm yılın derslerini öğrenmek mümkün mü ?
4) Almanca kolay mıdır ? (Latin dilleri arasından İngilizce'de hatırı sayılır bir performansım var)
5) Sizce sağlık liselerinin önünü bu kadar kapattıktan sonra geri açarlar mı ?
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı