Sağlık Meslek Lisesi mi, Anadolu Lisesi mi?

darknesss50

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Bu sene Lise 1'e geçeceğim, TEOG Sınavına girdim, YEP'imi hesapladım. Aklımda iki seçenek var. 1.: TOKI Atakent Sağlık Meslek Lisesinde Radyoloji ve daha çoğu lisede hemşirelik vs. Tutuyor. Fakat Sefaköy'de oturuyorum buraya daha yakın bir Anadolu Lisesi var. Orhan Cemal Fersoy Anadolu Lisesi. Matematikle aram hiç yok. Hemen hemen hiçbir konusunu doğru dürüst yapamam. Ama ablam anadolu lisesine gidersen Matematik seçmek zorundasın diyor. Bende aynı görüşteyim. Sözel seçersem pek bir meslek seçimim kalmıyor. Ne yapmalıyım sizce? Anadolu mu? Sağlık mı?
NOT: Bu arada ablam matematik konusunu dert etme. Ben seni çalıştırırım diyor ama ben kendime güvenemiyorum işte. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözel seçersen pek bir meslek kalmıyor olayında hem fikir değilim. Matematik toparlanabilir. Baktın 9-10'da toparlayamadın benim gibi Dil yada Sözel seçersin. 2 yılda toparlayıp hem Matematik (MF) hemde Dil sınavına girersin. Bunu da düşün bence. Ayrıca sağlık meslekten mezun olunca hem yerleşme ihtimali zor artık. Anadolu lisesi şuan daha mantıklı.

Anadolu lisesine gidersen 11. sınıftan itibaren bir YGS-LYS telaşı saracaktır seni muhtemelen. Anadolu lisesi düşünüyorsan önün bir tık daha açılabilir diye düşünüyorum ama "Anadolu" ibaresinden değil, son sınıfa kadar sürekli kültür dersleri göreceğinden. Üniversite sınavına normalinden biraz daha iyi hazırlanırsın. Eğer Anadolu lisesine gideceksen veya gitme durumun olursa kesinlikle şimdiden sayısala kasmaya başla. Fizik, matematik önceliğin olsun hatta. Sağlık mesleklerdeki ATT bölümü kapanmasaydı şahsen kesinlikle git derdim hem gelecekte iş bakımından rahat olurdun hem de eğer fiziki durumun da izin veriyorsa, biraz da içinde heyecan ve aksiyon varsa eğlenirdin. :D Ama diğer bölümleri de gayet güzel.

Sözel seçersen pek bir meslek kalmıyor olayında hem fikir değilim. Matematik toparlanabilir. Baktın 9-10'da toparlayamadın benim gibi Dil yada Sözel seçersin. 2 yılda toparlayıp hem Matematik (MF) hemde Dil sınavına girersin. Bunu da düşün bence. Ayrıca sağlık meslekten mezun olunca hem yerleşme ihtimali zor artık. Anadolu lisesi şuan daha mantıklı.
Birşey daha sormak istiyorum. Bu sağlık meslek liselerinde mesela hemşireliğe gidiyorsun ama yardımcı hemşire oluyormuşsun. Değişmiş. Doğru mu?

Birşey daha sormak istiyorum. Bu sağlık meslek liselerinde mesela hemşireliğe gidiyorsun ama yardımcı hemşire oluyormuşsun. Değişmiş. Doğru mu?
Olabilir. 4 yıllık üniversite bölümleri de var. Zaten daha önceden işverenler bu ayrımı yapıyorlardı, resmiyete dökmüşlerdir.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anadolu Lisesine gitmeni öneririm. Sağlık Meslek Liselerinin önü kapandı. Matematik dersinde ise eğer kendin istersen ve çalışırsan matematiği yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı