Sağlık raporu nasıl alabilirim?

Plory

Centipat
Merhaba. 11.sınıfım ve sınavlardan sonra okula gitmek istemiyorum özürsüz 9 gün özürlü de 13 gün oldu. Özürsüz hakkım kalmadığı için sağlık raporu almak istiyorum.
Hastalığım olmadan almanın yolu var mıdır?

Merhaba. 11.sınıfım ve sınavlardan sonra okula gitmek istemiyorum özürsüz 9 gün özürlü de 13 gün oldu. Özürsüz hakkım kalmadığı için sağlık raporu almak istiyorum.
Sağlık ocağındaki doktorunuzun insafına kalmış bir şey. Eğer ki gidip işe başlayacağım bu yüzden okula gidemem rapor almam gerek dersen veya sınava hazırlanıyorum okula gidemeyeceğim dersen insafına göre rapor yazabilir.

Sağlık ocağındaki doktorunuzun insafına kalmış bir şey. Eğer ki gidip işe başlayacağım bu yüzden okula gidemem rapor almam gerek dersen veya sınava hazırlanıyorum okula gidemeyeceğim dersen insafına göre rapor yazabilir.

Hocam peki hasta RP'si yapsam veya işte gözlüğümü kaybettim 1 haftaya gelecek falan desem verebilir mi?

Hocam peki hasta RP'si yapsam veya işte gözlüğümü kaybettim 1 haftaya gelecek falan desem verebilir mi?
İkisini de yemez. Hastayım dersen muayene etmeye kalkar, gözlük muhabbeti için sağlık kayıtlarına bakabilir yani pek yemez. Dediğim gibi deneyin eğer yemez ise okuldaki müdür yardımcısı ile görüşün bazı okullarda veli imzası ile okul sonlarına doğru gelmemek için veli imzası alıp yok yazmıyorlar. Bazı yardımcı müdürler de kafasına göre özürsüz olarak devamsızlığı dolduranların devamsızlıklarını özürlüye çevirebiliyor, tercih sizin. Bunların hepsini yaşadım uyguladım lisedeyken :D

Sağlık kurulu okul için ancak ağır durumlar için verir. Zaten her hastanede aynı mı bilmiyorum ama haftada bir gün toplanıyorlar ve ortak görüş ile verilir. Boşuna sağlık kuruluna gitmeyin.
İkisini de yemez. Hastayım dersen muayene etmeye kalkar, gözlük muhabbeti için sağlık kayıtlarına bakabilir yani pek yemez. Dediğim gibi deneyin eğer yemez ise okuldaki müdür yardımcısı ile görüşün bazı okullarda veli imzası ile okul sonlarına doğru gelmemek için veli imzası alıp yok yazmıyorlar. Bazı yardımcı müdürler de kafasına göre özürsüz olarak devamsızlığı dolduranların devamsızlıklarını özürlüye çevirebiliyor, tercih sizin. Bunların hepsini yaşadım uyguladım lisedeyken :D

Sağ olun hocamız devamsızlıkları ya işlemiyor ya da geç işliyordu sağ olsun. Buradan ona selam ve saygılarımı iletiyorum.

Hocam daha yeni geçirdim özürlüye 20 gündü özürsüz. Sağlık kayıtlarına bakabilir 5 numara gözlük kullanıyorum. + olarak göz kuruluğu falan filan var kayıtlarda.

Sağlık kurulu okul için ancak ağır durumlar için verir. Zaten her hastanede aynı mı bilmiyorum ama haftada bir gün toplanıyorlar ve ortak görüş ile verilir. Boşuna sağlık kuruluna gitmeyin.

Sağ olun hocamız devamsızlıkları ya işlemiyor ya da geç işliyordu sağ olsun. Buradan ona selam ve saygılarımı iletiyorum.

Hocam, şansımı yine de deneyeceğim okulu çekemem sınavlardan sonra.

MEB'in yeni genelgesinden önce gidip alabiliyordun. Şimdi veli ve hastalık şartı getirildi ve tamda yerinde bir karar oldu. Hasta RP'sini yutacak kadar geri değiller bu yüzden boşuna denemeyin.
Eğer tanıdık bir doktorsa Velin ile gidip konuşarak ikna edebilirsiniz.

MEB'in yeni genelgesinden önce gidip alabiliyordun. Şimdi veli ve hastalık şartı getirildi ve tam da yerinde bir karar oldu. Hasta RP'sini yutacak kadar geri değiller bu yüzden boşuna denemeyin.
Eğer tanıdık bir doktorsa velin ile gidip konuşarak ikna edebilirsiniz.

Velimi büyük ihtimal ikna edemem. Kendim gitsem olmaz mı? Bir de hasta RP'sini yemeyebilir de göz konusunda yalan söylersem yiyebilir. Gözlüğün kaybolması veya gözüm şişti desem hastalık şartına girer mi? Gözüm gerçekten 2 günde bir şişiyor ama zarar vermiyor.

Bu arada ilkokuldayken ödevimi yapmamıştım. Hasta RP'si yaparak ağlamıştım velim gelip sağlık ocağına götürmüştü. Doktor ağlarken falan filan inandı ve grip olmuş falan demişti sallamıştır gerçi büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı