Sağlık sigortası nasıl alınır?

168182

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, ben açıktan okuyordum fakat ders kaydı yapamadım. Şu an bir işim yok ve bugün sol kolum uyuşuyor diye hastaneye gittim. Kadın sağlık sigortan yok dedi ve geri döndüm. 25 yaşına girdim ve iş yok, annem ve babam ayrı. Sağlık sigortasını nasıl halledebilirim? Gelir testi mi yaptırmam lazım?

Şimdi şöyle. Maddi durumu kötü olmayanlar gelir testi yaptırsa GSS'den (genel sağlık sigortası) muaf olmuyorlar. Onun belli bi yüzdesi var asgari ücretin belli bi miktarından az para kazanımı gözüküyorsa. Aile yanında kalınmıyorsa gelir testinde sonucunuz pozitif çıkabilir. Gelir testine bi girin. Zaten şu an otomatik gss kapsamındasınızdır. E devletten gss sorgulayın. Bir sürü borç çıkacaktır. Onları ödemeden muayene olamazsınız.

Şimdi şöyle. Maddi durumu kötü olmayanlar gelir testi yaptırsa GSS'den (genel sağlık sigortası) muaf olmuyorlar. Onun belli bi yüzdesi var asgari ücretin belli bi miktarından az para kazanımı gözüküyorsa. Aile yanında kalınmıyorsa gelir testinde sonucunuz pozitif çıkabilir. Gelir testine bi girin. Zaten şu an otomatik gss kapsamındasınızdır. E devletten gss sorgulayın. Bir sürü borç çıkacaktır. Onları ödemeden muayene olamazsınız.
Şu an gelirim yok, annemle yaşıyorum ve işim yok. 480TL borç girilmiş. Askerlik teciline bakınca 2022 olarak, okuyor gözüküyor. Haziran ayında açık öğretim derslerimi halledeceğim, zaten daha normal okulun diplomasını almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı