Şah damara bastırılmasından bir sorun olur mu?

CHRİS W4LKER

Decapat
Yine aynı "arkadaşım" cuma günü okulda iken. Bir gelsene bir şey yapacağım demişti. Ben de ne falan diye sordum. Dedi gel işte bir getir boynunu dedi. Sonra birdenbire şah damarımın olduğu kısma doğru bastırdı. Oraya birkaç saniyelik kötü bir ağrı girmişti ama ben hemen elini çekmiştim ne yapıyorsun ya falan diye. Dedi ya bir dursaydın bayıltıcaktım dedi. Dedim niye öyle bir şey yapıyorsun? Dedi işte bana da yaptılar 15 saniye bayılıyorsun böyle yapınca dedi. Dedim ben niye bayılmadım o zaman? Dedi sen bırakmadın tam yapamadım. Az önce tam o bastırdığı kısma bir ağrı girdi ve korkmadım değil. Yaptığı bu salak saçma hareketten bir şey olur mu acaba? Artık kazasız belasız hayırlısıyla ölmeden şu ortaokuldan kurtulsam birçok güzel olacak.

Bir şey olmaz. Forumda konusu da vardı. Halen inanmadığım bayılma taktiği.
Saçma.
İşe yarıyor ancak direkt affedersiniz, lafım size değil ama anguta basar gibi basarsanız olmaz.
Vücut oksijen, tansiyon seviyesini bozmanız lazım. Bunu da 10 kere yavaş, 10 kere hızlı nefes alarak yapıyorsunuz. Sonra kafanızı hızlıca yukarı kaldırıp bastırıyorsunuz. Ancak salak saçma bir şey, denemenizi önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı