Sahibinden.com Dolandırıcılık

trancee

Hectopat
Yer
Pendik / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gedik Üniversitesi - Mekatronik
Arkadaşlar dün bir Ps4 ilanı gördüm şehir dışındaydı adamla konuştuktan sonra parayı hesabına yatırdım şimdi telefonu kapatmalı şimdi savcılığa başvursam bi sonuca varabilir miyim ?

Dolandırıcı ürünü satan kişidir. Bende sahibinden.com'dan PS3 aldım bir sorun çıkmadı yani sitenin bir suçu yok bu durumda.
Telefon ne kadar zamandır kapalı.

Geçmiş olsun.Pek bilgi sahibi değilim bu konularda ama kendi rızanla yatırdın sonuçta bence bir sonuca varamassın ama bilmiyorum yani

Geçmiş olsun. Polise gidip bir danış kaybedecek şeyin yok. Belki bir sonuç alırsın. Sen yine aramaya devam et adamı. Cevap vermez ise gerekli yerlere başvurursun.

Polise gittim savcılığa git dediler. Nöbetçi savcıya suç dilekçesi verdim, ne arayan var ne soran. Dava var mı, açıldı mı, haberim yok. Anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın ama en büyük hatayı siz yapmışsınız. Ürünü almadan parayı hesaba yatırmışsınız. Yolda gördüğün her adama inanma dostum. Boşuna GET, Sanalpazar, G.Gidiyor gibi siteler yok. Keşke acele etmeden ürün eline ulaştıktan sonra parayı verseydin. Geçmiş olsun ama bence pek ümitlenme.

Benimde başıma dolandırıcılık olayı gelmişti. Savcılar bu işlere bakmıyorlar başından atıyorlar direkt. Sana savcının söyleyeceği tek cümle parayı hesabına kendin mi yatırdın olacaktık. Kendi rızanla tehtit olmadığı için adam yakalansa bile hiç bir yaptırımı bulunmuyor malesef.

Oğuzhan dostum adamla konuştum da işte o zamanda adam güvenmedi kapıda ödeme aklıma gelmedi tek sorun bu. Başımızın gözümüzün sadakası olsun demekten başka bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı