Sahibinden.com'da dolandırıldım - Gigabyte GTX 780 Ti

murat_karakaya

Decapat
Malesef arkadaşlar başıma böyle bir olay geldi. Şahısla pazarlık usulü anlaştık, Gigabyte Windforce 780 Ti ekran kartını 700 TL'ye bırakabileceğini söyledi. Dün parayı havale ettim. Şahsiyet kargo teslim belgesini ve ihtirazi kayıt belgesini tarafıma gönderdi. 30 lira da kargo ücreti var. Sonra geldim buraya üye oldum bilgisayar toplama kısmında arkadaşlardan yardım alabilmek için konu açtım. Ne kadar güvendiysem artık kartı elimde hazır bildim. Bugün kargodan teslim aldığımda içinden eski model bir ekran kartı çıktı. Şimdi ne yapmalıyım yol gösterebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çok geçmiş olsun size. Maalesef bu tip karakter yoksunları yüzünden güven tamamen kayboldu. Mümkün olduğunca elden teslim almayacaksanız eğer mutlaka biraz daha fazla ödeyip GeT ilan açtırıp satın almaya çalışın. Telefonla ulaşıp kendisini düzgün bir yolla hafif tehditkar olarak uyarmayı deneyebilirsiniz. Mahkemeye vereceğinizi akrabanızın avukat olduğunu söyleyerek gibi. Belki korkup size dönüş yapabilir. Onun dışında kanıtlama imkanınız çok düşük. Konuşma geçmişinizin elinizde olduğunu ve fotolarla gönderdiği ürünün aynı olmadığını kanıtlayabileceğinizi belirtin. Biraz göz korkutması ile halledebilirseniz halledebilirsiniz ancak. Onun dışında iade veya benzeri bir imkanınız yok maalesef. Çünkü parayı rızanız ile gönderdiniz.

Sahibinden kart alacaksam GeT olana bakarım. Yoksa hiçbirisine inanmıyorum.
Ben GET'lere dahi inanmıyorum. Şuan sıfır fiyatına 2. el parçaları satmaya çalışan yaratıklarla doldu sitei kim güvenilir kim değil bilmiyorsun. O kadar saçma açıklamalar var'ki insan afallıyor ya yuh diyorsun, 1080Ti almış şahıs kasaya ağır gelmiş satıyormuş, hayatım'da bu kadar saçma bir açıklama görmedim. Minig yapılmadı sadece oyun oynandı diyen adamın 20 tane farklı ekran kartı ilanı var, 2. el görmeden mümkünse şu 1 sene parça almayın derim.

Ben GET'lere dahi inanmıyorum. Şuan sıfır fiyatına 2. el parçaları satmaya çalışan yaratıklarla doldu sitei kim güvenilir kim değil bilmiyorsun. O kadar saçma açıklamalar var'ki insan afallıyor ya yuh diyorsun, 1080Ti almış şahıs kasaya ağır gelmiş satıyormuş, hayatım'da bu kadar saçma bir açıklama görmedim. Minig yapılmadı sadece oyun oynandı diyen adamın 20 tane farklı ekran kartı ilanı var, 2. el görmeden mümkünse şu 1 sene parça almayın derim.
Zaten GeT'lere de kesin güveniyorum demedim ki :kedi:
Nerden bakılırsa onlarda güvensizler, tam güvenli değiller. Sadece GeT'li olmayanlara göre bana daha güvenli geliyor. Açıklama muhabbetine gelecek olursa orada haklısın işte :D
Edit: Bu arada Satıcı Puanı da önemli.

Bu siteden alışveriş yapmıyorum. Asla yapmayacağım. Bütün dolandırıcı ve çakallar bu sitede toplanmış malesef (Sahibinden.com). Yanlış anlaşılmasın. :) Size de geçmiş olsun ama yapacak hiçbir şey yok malesef.

Havale yaparken açıklama kısmına ne yazdınız? Bu tip uzaktan alışverişlerde açıklama kısmına yazılanlar çok önemlidir. Hak iddia etmek için elinizde neredeyse başka kanıt kalmıyor çünkü.

Geri
Yukarı