Sahibinden.com'da nasıl satış yapılır?

J0kerdede

Kilopat
Sahibinden.com'dan tablet satacağım, alıcı buldum ama hiç bilgim yok nasıl kargoya vereceğim. Nasıl parayı alacağım adam teslim aldığı ürünü geri yollayabilir mi, nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle üyelik açın ve ilan ver kısmına gelin. Oradan ilanınızı normal veya GeT ile verebilirsiniz. İlan açıldıktan sonra linki arkadaşa yollayın o da alım işlemini yapsın. GeT ilan verecekseniz size bilgilerinizi sorar zaten. Arkadaşınız onay verince paranız hesabınıza geçer.

Aranızdaki güven sorununu aştıysanız önce havale ile ücreti al. Eğer kargo parasını sen ödemeyeceksen ücrete dahil edebilirsin bankalar arası havale ücreti seni ilgilendirmez. Onu alıcı ödeyecek. iBan'ı attın para hesabına geldi. Kargo şubesine (mümkünse yurt içi ve sürat olmasın) gidip adrese yollayacaksınız bu kadar basit. Yolladığınıza dair makbuzu faturayı mutlaka alın. Çünkü hem elinizde belge olur hem de kargo takip numarasını alıcıya oradan aktarmış olacaksınız.

Aranızdaki güven sorununu aştıysanız önce havale ile ücreti al. Eğer kargo parasını sen ödemeyeceksen ücrete dahil edebilirsin bankalar arası havale ücreti seni ilgilendirmez. Onu alıcı ödeyecek. iBan'ı attın para hesabına geldi. Kargo şubesine (mümkünse yurt içi ve sürat olmasın) gidip adrese yollayacaksınız bu kadar basit. Yolladığınıza dair makbuzu faturayı mutlaka alın. Çünkü hem elinizde belge olur hem de kargo takip numarasını alıcıya oradan aktarmış olacaksınız.
Çok sağolun ama aklimi kurcalayan bi soru var parayi alip ürün göndermeseler ne olur ?ben göndercem ama bu şekil çok güvenliksiz gibi gözüküyo.

@J0kerdede Parayı alıyorsun ama ilanda telefon numaran da var adreste. Bu işlerde zaten alıcı olayı muhabbete döküp ilk ürünü almaya çalışıyorsa direk muhatabı keseceksin. Güvenir sende yollarsın güvenmezse hayatına devam eder o da sen de. Bu işler böyledir zaten 1-2 cümle ile işi bilmediğini anlarsa dediğim gibi uzatır konuyu. Güven için de düzgün ilan vermen lazım. Şurada yazmıştım.

@J0kerdede Parayı alıyorsun ama ilanda telefon numaran da var adreste. Bu işlerde zaten alıcı olayı muhabbete döküp ilk ürünü almaya çalışıyorsa direk muhatabı keseceksin. Güvenir sende yollarsın güvenmezse hayatına devam eder o da sen de. Bu işler böyledir zaten 1-2 cümle ile işi bilmediğini anlarsa dediğim gibi uzatır konuyu. Güven için de düzgün ilan vermen lazım. Şurada yazmıştım.
Dostum parayi alipta yollamayanlar çıkıyodur illa ozaman çok güvensiz ?

Güvensiz tabi kardeşim ben havale ile ürün hayatta almam mesela. Elden yada tanıdıktan..
Ürünü sen satıyorsan yolları gösterdim sana sakın havale ile ürün alma. Alıcı olma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı