Sahibinden.com'dan GET ile alınan ürünün iadesi nasıl gerçekleşir?

Justosious

Hectopat
Yer
Berlin
Öncelikle selamlar. Sahibinden üzerinden bir ürün aldım. Ürün elime ulaştı ama arızalı çıktı. Satıcıya başvurdum, iade ediniz dedi. Gittim, iade ettim satıcıya. Ardından bugün satıcıya ulaşmış ama satıcının sahibinden hesabı ortada yok. İadeyi onay verecek biri yok ve az önce müşteri hizmetlerine başvurdum, talep açacaklarını söylediler. Sizce iade alabilecek miyim veya başka bir şey? Yardımlarınızı bekliyorum. Güvenli e-ticaret ile aldım "GET".

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar. Sahibinden üzerinden bir ürün aldım. Ürün elime ulaştı ama arızalı çıktı. Satıcıya başvurdum, iade ediniz dedi. Gittim, iade ettim satıcıya. Ardından bugün satıcıya ulaşmış ama satıcının sahibinden hesabı ortada yok. İadeyi onay verecek biri yok ve az önce müşteri hizmetlerine başvurdum, talep açacaklarını söylediler. Sizce iade alabilecek miyim veya başka bir şey? Yardımlarınızı bekliyorum. Güvenli e-ticaret ile aldım "GET".

Parayı satıcıya teslim ettiyseniz biraz sürebilir işlemler ancak GET'in olayı para ilk önce sahibindene gidiyor sonra satıcıya veriliyor o yüzden parayı satıcıya aktar demediyseniz 3 gün içinde iade gelir bence.

Sen ürün sana geldikten sonra onay verdin mi sahibinden de?

Hayır onay verilmedi kargo geldi testi yapıldı arızalı çıktı ardından direkt iade onay falan vermedim.
Satıcı ortada yoksa parayı almış gibi gözüküyor.
alamaz onay vermedim
Parayı satıcıya teslim ettiyseniz biraz sürebilir işlemler ancak GET'in olayı para ilk önce sahibindene gidiyor sonra satıcıya veriliyor o yüzden parayı satıcıya aktar demediyseniz 3 gün içinde iade gelir bence.

Hayır dostum onay vermedim.

Hayır onay verilmedi kargo geldi testi yapıldı arızalı çıktı ardından direkt iade onay falan vermedim.

alamaz onay vermedim

Hayır dostum onay vermedim.
Dostum yapman gereken sistemden iade talebi açmak orada kargo kodu gelecek kargolayıp geri kargodan iade kodunu söyleyip vereceksin, satıcıyıda bilgilendir.

Dostum yapman gereken sistemden iade talebi açmak orada kargo kodu gelecek kargolayıp geri kargodan iade kodunu söyleyip vereceksin, satıcıyı da bilgilendir.

İade talebi çoktan açıldı kargo gönderi kodu verildi ve bugün kargo adama ulaştı ama ortada satıcının sahibinden hesabı yok silinmiş. Engellemiş sandım ama engelde yok. Adamın onay vermesi lazım ama hesabı yok işte.

İade talebi çoktan açıldı kargo gönderi kodu verildi ve bugün kargo adama ulaştı ama ortada satıcının sahibinden hesabı yok silinmiş. Engellemiş sandım ama engelde yok. Adamın onay vermesi lazım ama hesabı yok işte.
Ow bu sıkıntı gibi gözüküyor sahibinden.com'a olayı ilettiniz mi?

Müşteri hizmetlerine başvurdum soruşturma gibi bir şey yapacaklarını söylediler.

Yani ne bileyim adamın 71 tane başaralı satışı var 4.1 yıldız almış falan 2013 kayıtlı hesabı. Umarım bir şey olmaz.

Tamamdır dostlar cevaplar için sağ olun sahibinden konu hakkında iade yaptı parayı ve bildirge geldi. Konu kapanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı