Sahibinden dolandırıcılarına dikkat edin

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Su ana kadar hic yapmadigim seyi bugun yapmis bulundum, ve bir daha asla yapmamam gerektiginin de bir kez daha farkina varmis bulundum.

Normalde her ikinci el satis platformunda numara paylasimini kapatirim, bugun 10-15 tane satilmasi gereken ilanim oldugu icin hizli satilmasi amaciyla paylasayim dedim.

Yazismalari birakayim, gerisi sizde.

045B7AA4-08E4-4D6B-9FB7-4CE94881F822.jpeg

E7F25266-6B06-4D9F-A89B-48FB1167C508.jpeg

Gordugunuz gibi, link Sahibinden'e ait degil. 0850'li bir rastgele numaradan geliyor.

Sahibinden'den Param Guvende ile bir urun aldiginizda veya sattiginizda, oncelikle ilaniniz yayindan kaldirilir ve ardindan satisi onaylayin bildirimi gelir ancak bu bildirim "sahibinden" ismiyle gelir, 0850'li numara ile degil.

Ornegin;
BBFC3206-11D5-4061-924F-494711A868F9.jpeg

92CF5E81-87D0-42D9-BE72-667191999F89.jpeg

Arkadasi Sahibinden'e sikayet ettim, eve gecince de CİMER'e sikayet edecegim.

Bu tur sahislara dikkat edin. Ve benim size sahsi olarak bir onerim daha var. Hicbir platformda telefon numaranizi paylasmayin.

Sadece dolandırıcılıktan değil, genel anlamda numara paylaşılmamalı. Abuk subuk şeyler söylenebiliyor.

Mesela ben 5600X’i koymuştum ilana adam fiyatının çok altında almak isteyip hayır deyince de hakaret yağmuruna tuttu beni.

Genel olarak numara paylaşılmamalı bence.

Sadece dolandırıcılıktan değil, genel anlamda numara paylaşılmamalı. Abuk subuk şeyler söylenebiliyor.

Mesela ben 5600X'i koymuştum ilana adam fiyatının çok altında almak isteyip hayır deyince de hakaret yağmuruna tuttu beni.

Genel olarak numara paylaşılmamalı bence.

Örnek olarak RTX 3050 koymuştum ve oldukça temiz olmasına rağmen 3.500 fiyat teklif ettim “asus Dual modeli üstelik”

Herifin teki numaram üzerinden 2.000 olur mu diye spamlayınca aklım başıma geldi.

Su ana kadar hic yapmadigim seyi bugun yapmis bulundum, ve bir daha asla yapmamam gerektiginin de bir kez daha farkina varmis bulundum.

Normalde her ikinci el satis platformunda numara paylasimini kapatirim, bugun 10-15 tane satilmasi gereken ilanim oldugu icin hizli satilmasi amaciyla paylasayim dedim.

Yazismalari birakayim, gerisi sizde.

Eki Görüntüle 1799674
Eki Görüntüle 1799675

Gordugunuz gibi, link Sahibinden'e ait degil. 0850'li bir rastgele numaradan geliyor.

Sahibinden'den Param Guvende ile bir urun aldiginizda veya sattiginizda, oncelikle ilaniniz yayindan kaldirilir ve ardindan satisi onaylayin bildirimi gelir ancak bu bildirim "sahibinden" ismiyle gelir, 0850'li numara ile degil.

Ornegin;
Eki Görüntüle 1799677
Eki Görüntüle 1799680

Arkadasi Sahibinden'e sikayet ettim, eve gecince de CİMER'e sikayet edecegim.

Bu tur sahislara dikkat edin. Ve benim size sahsi olarak bir onerim daha var. Hicbir platformda telefon numaranizi paylasmayin.
Aynı olayı birkaç gün önce yaşadım :D
Hesabı raporladım, bir gün sonra hesap kapatıldı.

Bu yöntem aylardır kullanılıyor size kötü link gelmiş. Sahibinden.vs site linklerine çok düşüyor insanlar.
Uzun süredir bu yöntemlerin olduğunu biliyorum ancak ilk kez başıma gelince ben de paylaşmak istedim. Sahibinden yollamadığı sürece, linki babam bile yollasa tıklamam.

Geri
Yukarı