Sahibinden GET olmadan alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

tanakasuna

Kilopat
300 TL'ye bir kasa alacağım. Aynı şehirden birisi kargolayacak.
Önce havale yapmamı istiyor hesabı 10 yıllık ve bir sürü ilanı var.
Daha önce GET ile ürün satıp dolandırıldığını söyledi. Satıcıyı korumayan bir sistemmiş.
Sorun çıkarsa ürünü kargolamaz beni engellerse ne yapabilirim?
Bazıları parayı gönderirken not düşüp belirt yoksa hak arayamazsın demiş. Var mı önerileriniz?

Daha önce GET ile ürün satıp dolandırıldığını söyledi. Satıcıyı korumayan bir sistemmiş.
Bazıları parayı gönderirken not düşüp belirt yoksa hak arayamazsın demiş. Var mı önerileriniz?

Evet GET sadece alıcıyı koruyan bir sistem dolandırılmış olabilir aynı şehirde iseniz elden almanızı öneririm.

Letgo'dan daha önce bir alışveriş yaptım ayrı bir şehirden bana kendini doktor olarak tanıttı kendisi ile şu an davalık olduk
Bana ilk önce paranın yarısını attıktan sonra kargolarım demişti ürünü fakat kargolamadı 2 kez para istediğinde olayı anladığım anda direk adliyeye gittim (pek bilgili değilim şu dava açma işleriyle) bana oradaki bir beyefendi şöyle dedi;
Sahibinden olsa daha iyi olurdu Letgo'da ilanlar hemen onaylanmadan gösteriliyor Letgo'da sahibindendeki kadar bilgi saklanmadığı için bulunmasının daha zor olduğunu söyledi o günden sonra Letgo'yu bıraktım sahibindenden aradım ne arayacaksam GET konusuna gelirsek GET'in alıcıyı koruyan bir sistem fakat bunu siz GET ile açmamak istediği içinde söylemiş olabilir tavsiyem elden almanızdır.

GET sistemi doğru satıcıyı her şekil dolandirabilirsiniz. Örnek sağlam 1070 yolladınız ama adamda aynı kartın bozuğu var. Bozuk olanı size geri yollar. Sizde kartı geri almanız zor olur.
Bu arada elden alırsanız iyi olur ama satıcıyla konuşun adam size dolandırıcı geliyorsa almayın derim.

Vallahi bunu düşünmüştüm. Sistem satıyorum mesela, o süreçte çok düşündüm. Adama sağlam cihaz yollayacağım. Açar içini ekran kartı ve RAM'leri alıp memnun kalmadım diye geri yollar. Gel de sonra sahibindene kanıtla bunu. Satıcı için bence de büyük risk. Güven işi cidden alıcı ve satıcı için de sıkıntılı.

Vallahi bunu düşünmüştüm. Sistem satıyorum mesela, o süreçte çok düşündüm. Adama sağlam cihaz yollayacağım. Açar içini ekran kartı ve RAM'leri alıp memnun kalmadım diye geri yollar. Gel de sonra sahibindene kanıtla bunu. Satıcı için bence de büyük risk. Güven işi cidden alıcı ve satıcı için de sıkıntılı.

Ben ürünün ilanını iki yere koyduğumda almaya gelen kişi geldiğinde anlatmıştı arkadaşının böyle bir sorunla karşılaştığını o günden sonra ben elden vermek dışında hiç başka yere kargolamadım.

Ben ürünün ilanını iki yere koyduğumda almaya gelen kişi geldiğinde anlatmıştı arkadaşının böyle bir sorunla karşılaştığını o günden sonra ben elden vermek dışında hiç başka yere kargolamadım.

Forumdan bir arkadaş ile görüştüm. Güven sağlanırsa, ben kargodayken EFT yapar ve kargoya veririm diye düşünüyorum. Elden imkanı olsa en iyisi bence de. Kapıda ödeme sistemini artık düzgün bir hale getirmeleri lazım. Ben bireysel olarak bir kere cihaz satacaksam nasıl fatura keseyim ki? PTT'nin o mantığı çok saçma :/

Bende artık GET kullanmıyorum, o tarz siteler hep alıcının tarafını tutuyor. Elden vermeyi ya da EFT/Havale ile kargolamayı tercih ederim.

Adı soyadı numarası belli olan adam öyle bir işe kalkışmaz. Özellikle iyi yorumları varsa.

Bende artık GET kullanmıyorum, o tarz siteler hep alıcının tarafını tutuyor. Elden vermeyi ya da EFT/Havale ile kargolamayı tercih ederim.
Bence en mantıklısı bu şekilde. Allah korumuş, GET'e ilan koymuştum. Belki art niyetli birisi dolandırabilirdi bile beni. Ki şu kriz döneminde 100 liraya bile ihtiyacım var gerçekten. Ticaret işleri yapsam hadi bir kere dolandırılınca ders çıkarır farkı kaparsın. Şuan imkanı yok zararımı ödeyemezdim.

Geri
Yukarı