Sahibinden GET olmadan alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Peki elden satmaya rağmen dolandıran var mıdır? Genelde satın almadan önce Whatsapp'dan kimliğinin fotoğrafını isteyin diyorlar ki ona rağmen dolandırılan varmış. Tabii o havale yapmış kargolayacak düşüncesiyle.
Kasayı elden alman zor ise o ilde tanıdık varsa ona soyle yoksa adam ile samimiyet kurmaya çalış ne olduğu çıkar ortaya zaten
Adam bana istersen adresine gelirim ama kargo ücretini ben alırım dedi. Tehlike oluşturmaz değil mi?

Peki elden satmaya rağmen dolandıran var mıdır? Genelde satın almadan önce Whatsapp'dan kimliğinin fotoğrafını isteyin diyorlar ki ona rağmen dolandırılan varmış. Tabii o havale yapmış kargolayacak düşüncesiyle.

Adam bana istersen adresine gelirim ama kargo ücretini ben alırım dedi. Tehlike oluşturmaz değil mi
şimdi diyecem ki nasıl dolandıracak bizim TR de insanı her türlü dolandırırlar sen her önlemi al. Geçen bir yazı okudum adam ekran kartını satıyor test için çocuğa vermiş denesin diye çocuk kaçmış.

Peki elden satmaya rağmen dolandıran var mıdır? Genelde satın almadan önce WhatsApp'dan kimliğinin fotoğrafını isteyin diyorlar ki ona rağmen dolandırılan varmış. Tabii o havale yapmış kargolayacak düşüncesiyle.

Adam bana istersen adresine gelirim ama kargo ücretini ben alırım dedi. Tehlike oluşturmaz değil mi?

Dolandırıcı olan her türlü dolandırır hocam. Bir şekilde güvenmek lazım. Onu da bilemiyorum. Çok kişi alışveriş yaptı ise güvenilir olması muhtemel.
Ayrıca ara konuş falan derdini anlat.
Ama zor yani, sana da hak veriyorum. Satıcıya da.
Eğer girişimci olsam bu satış işlerini düzenli ve güvenilir hale getirecek bir sistem kurardım ve cidden köşeyi dönerdim:D

Peki elden satmaya rağmen dolandıran var mıdır? Genelde satın almadan önce WhatsApp'dan kimliğinin fotoğrafını isteyin diyorlar ki ona rağmen dolandırılan varmış. Tabii o havale yapmış kargolayacak düşüncesiyle.

Bu üslupla söylediyse adam sana bıçağıda takar paranıda alır hahaha.

Geri
Yukarı