Sahibinden Param Güvende 18 yaş altı biri parayı hesabına nasıl alabilir?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Telefon sattım ve adam ödemeyi yaptı. Onaylamam lazım orada onaylarken IBAN ve isim bilgisi falan bir de hesap ismi soruyor. Yaşım 18'den küçük olduğu için banka hesabım yok ve babamın ismini giremiyorum. İsim değiştirilmiyor. Ne yapmam lazım? Bir de hesap ismi ne oluyor? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti mobil uygulamasını indir, şubeye gitmene gerek kalmadan görüntülü konuşma sağlayarak sana hesap açabilirler.

Merhaba. Telefon sattım ve adam ödemeyi yaptı. Onaylamam lazım orada onaylarken IBAN ve isim bilgisi falan bir de hesap ismi soruyor. Yaşım 18'den küçük olduğu için banka hesabım yok ve babamın ismini giremiyorum. İsim değiştirilmiyor. Ne yapmam lazım? Bir de hesap ismi ne oluyor? Teşekkürler.

Bu sistemi kullanmak için banka hesabınız lazım.
Babanız ile gidip hesap açmanız lazım.
Hesap ismi hesap sahibinin ismi.

Garanti mobil uygulamasını indir, şubeye gitmene gerek kalmadan görüntülü konuşma sağlayarak sana hesap açabilirler.
18 yaş üstü için geçerli o.

Peki şimdi.

Bu sistemi kullanmak için banka hesabınız lazım.
Babanız ile gidip hesap açmanız lazım.
Hesap ismi hesap sahibinin ismi.

Yani o zaman şimdi ad soyad da benim ismim yazıyor ya yeşille işaretlediğim kısımda hesap ismi kısmına babamın ismini yazsam IBAN olarak babamınkini yazsam olur mu?

Dosya Ekleri

• zz.png
    zz.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 49
Peki şimdi.

Yani o zaman şimdi ad soyadda benim ismim yazıyor ya yeşille işaretlediğim kısımda hesap ismi kısmına babamın ismini yazsam IBAN olarak babamınkini yazsam olur mu?

Hayır bu sisteme eklemek için bir tanımlama yapıyorsun.
Oraya abdurezzak hesapta diyebilirsin.
Önemli olan yukarıya yazdığın isim.

Hayır bu sisteme eklemek için bir tanımlama yapıyorsun.
Oraya abdurezzak hesapta diyebilirsin.
Önemli olan yukarıya yazdığın isim.

Peki şimdi ben hesap ayarlarına baktım oradan isim değişikliği yapılıyormuş orada ismimi babamın ismi yapsam olur mu ama T.C. benim T.C. no?

Geri
Yukarı