Sahibinden param güvende ile dolandırılma ihtimali var mı?

Çanakkale'de bir kişiden ekran kartı alacağım çok dolandırıcı tipli birisi. Param güvendeyi kabul ediyor sizce satın alınır mı alırsam da hıyar gönderirse nasıl ispatlayabilirim?

Çanakkale'de bir kişiden ekran kartı alacağım çok dolandırıcı tipli birisi. Param güvendeyi kabul ediyor sizce satın alınır mı alırsam da hıyar gönderirse nasıl ispatlayabilirim?

Bakın duyduğum yanlış olabilir.
Duyduğuma göre ilk önce satın alınan malzemeyi kontrol ediyorlar doğru mu diye kontrolu başarılı bir şekilde geçerse paranıza ona teslim ediyor eğer geçemezse paranızı iade ediyor diye biliyorum.

Param Güvende ile avantajlı olan taraf sizsiniz. Ürünü onaylamadan ödemeniz karşı tarafa geçmez ki birkaç gün süre dahi sunuluyor. Yani hıyar gönderirse cacık yapıp geri postalarsınız.

Sistemi daha önce kullandım. Aldığım kişi çok güvenilir birisiydi. Genelde bu sistemler satıcının riskte olduğu sistemler. Alıcı ürünü satın alıyor kutudan çıkarıyor ardından içine farklı bir ürün koyuyor ürünü beğenmediği için reddediyor ve geri kargoluyor ama ne olur ne olmaz bence düzgün bir satıcıdan alın.

Kişiden WP üzerinden çalışırken ve ürünün fanları dönerken vs. video atmasını isteyin. O videoyu kaydedin, ardından da satın alın ve aynısı olup olmadığını kontrol edin. 2 gün süre tanınıyor, eğer ki bozuksa videoya çekin n'olur, n'olmaz diye. Sorun yaşama olasılığınız çok düşük.

Komşu çocuğuna geçen gün Param Güvende ile 2200G aldım, sorunsuz şekilde testi tamamladım ve yakında teslim edeceğim. Tabii biraz da satıcıyla alakalı bir durum ama çok düşük ihtimal.

Param Güvende ile avantajlı olan taraf sizsiniz. Ürünü onaylamadan ödemeniz karşı tarafa geçmez ki birkaç gün süre dahi sunuluyor. Yani hıyar gönderirse cacık yapıp geri postalarsınız.

Kutuyu alıp, kargocu gittikten sonra hıyar derse elinde patlar. O kutuya hıyarı alıcının mı yoksa satıcının mı koyduğuna dair bir şahit olmayacak. Bu onay süreci ürün sağlam mı, tatmin ediyor mu vb. deneme süresi olarak bulunuyor.

Alıcı için pek sıkıntılı değil. Ama satıcı için sıkıntıları vardı eski sistemde. Misal olarak satıcı düzgün gönderdiği ürünü bozuk şeklinde geri alabiliyordu. Şu anki sistemin durumu bundan pek farklı değildir herhalde. Yani karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı